Ar trīs Latvijas komandu līdzdalību sākas “Ghetto Basket Riga Challenger” 3×3 basketbola turnīrs

0 Komentāru
Ar trīs Latvijas komandu līdzdalību sākas “Ghetto Basket Riga Challenger” 3×3 basketbola turnīrs
INSTAGRAM

Ar trīs Latvijas 3×3 basketbola komandu līdzdalību noris Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres “Challenger” turnīrs “Ghetto Basket Riga”.

Otrdien un trešdien Grīziņkalnā “Challenger” raudzes turnīrā 16 komandas cīnīsies par divām ceļazīmēm uz Abū Dabī “Masters” turnīru. Labākie četri kvarteti sadalīs 25 000 eiro lielo prēmiju fondu.

Gadījumā, ja sacensību dienās līs lietus, spēles tiks aizvadītas “Daugavas sporta namā”. Spēles tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Latviju šajā turnīrā pārstāvēs olimpiskie čempioni Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Agnis Čavars, bet savainojumu ārstējošo Edgaru Krūmiņu aizvietos komandas piektais dalībnieks Artūrs Strēlnieks. Šis kvartets pārstāvēs labi zināmo “Riga” komandu, kas izlikta ar pirmo numuru.

Tāpat turnīrā piedalīsies komanda, kas turnīros startē ar nosaukumu “Grīziņkalns” (Andris Epners, Rendijs Feikners, Ivars Rihards Žvīgurs un Edgars Lācis), un Latvijas otrā izlase jeb “Jelgava” vienība, kuras sastāvā būs Armands Ginters, Roberts Pāže, Armands Seņkāns un Mārtiņš Šteinbergs.

“Jelgava” būs spiesta piedalīties priekšsacīkstēs un kvalifikācijas B grupā plkst.14.55 spēlēs ar “Bojnice” (Slovākija), bet plkst.16.35 – ar “Runa” (Krievija). Kvalifikācijas A grupā spēlēs “Lyon” (Francija), “Bern” (Šveice) un Dusseldorf” (Vācija). Katras grupas labākā komanda kvalificēsies pamatturnīram.

“Rīga” pamatturnīrā izlikta ar pirmo numuru. A grupas pirmajā spēlē plkst.17 rīdzinieki spēlēs ar “Raudondvaris” (Lietuva), bet plkst.18.40 – ar kvalifikācijas B grupas uzvarētājiem.

Pamatturnīra B grupā spēlēs “Šakiai” (Lietuva), “Utrecht” (Nīderlande) un kvalifikācijas A grupas uzvarētāji, bet C grupā cīnīsies “Ub” (Serbija), “Reval” (Igaunija) un “Antwerp” (Beļģija).

Pamatturnīra D grupā spēlēs “Amsterdam” (Nīderlande), “Princeton” (ASV) un “Grīziņkalns”, kas plkst.18.15 tiksies ar Nīderlandes pārstāvjiem, bet plkst.21.35 ar amerikāņiem.

Trešdien pa divām labākajām katras grupas komandām spēlēs ceturtdaļfinālā, pirmajam mačam sākoties plkst.16.45. Pusfināli sāksies plkst.19.25, bet finālspēle būs plkst.20.45. Starp izslēgšanas turnīra kārtām norisināsies arī “slam dunk” konkurss.

Sastāvs turnīrā būs gana spēcīgs, jo FIBA Pasaules klubu komandu labāko trīsdesmitniekā ir “Ub” (Serbija), “Šakiai Gulbele” (Lietuva), “Princeton” (ASV), “Antwerp” (Beļģija) un “Raudondvaris Tauras” (Lietuva).

Lai arī Beļģijas izlases bāzes komanda “Antwerp” vēl nav pieteikusi sastāvu, jau tagad skaidrs, ka turnīrā piedalīsies arī citi olimpisko spēļu dalībnieki – bronzas medaļas ieguvējs Serbijas izlases sastāvā Dejans Majstorovičs (“Ub”), kā arī Nīderlandes 3×3 basketbolists Dimeo van der Horsts (“Amsterdam Talent&Pro”).

0 Komentāru