Apsveicam! Latvijas U18 izlase izcīna Eiropas čempionāta sudrabu

3 komentāri
Apsveicam! Latvijas U18 izlase izcīna Eiropas čempionāta sudrabu
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Latvijas U18 izlase svētdien “Arēnā Rīga” Eiropas čempionāta finālā ar 90:99 piekāpās Serbijas komandai, izcīnot 2.vietu un sudraba medaļas.

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlētājs ar 26 punktiem bija Artūrs Žagars, kurš atdeva arī 11 rezultatīvas piespēles. Savukārt 20 punktus guvis Valters Vēveris, kura kontā četras atlēkušās bumbas. Vēl ar 14 punktiem izcēlās Artūrs Kurucs, kurš sakrāja arī piecas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, bet astoņus punktus pievienoja Adrians Šnipke.

Jau pašā spēles sākumā Latvija nonāca iedzinējos ar 3:13. Rezultāta starpību latviešiem izdevās samazināt līdz sešiem punktiem, taču tuvāk pietuvoties neizdevās. Serbi audzēja vēl lielāku pārsvaru un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 32:20.

Otrajā ceturtdaļā Latvija turpināja mēģinājumus pietuvoties Serbijai, taču viesi spēlēja pietiekami meistarīgi un neļāva latviešiem daudz izpausties. Ceturtdaļas vidū Latvija jau bija iedzinējos ar 25:41, taču pirmais puslaiks noslēdzās ar 54:41 Serbijas labā.

Spēles trešās ceturtdaļas ievadā Latvija ļoti tuvu pienāca klāt Serbijai, rezultātu padarot 51:56. Mājinieki bija tuvu, lai panāktu neizšķirtu, jo rezultāts vēstīja 54:58, tomēr serbi atkal aizbēga, un rezultāts kļuva 58:66. Latvija turpināja pakaļdzīšanos, taču serbus noķert bija sarežģīts uzdevums, pirms pēdējām desmit minūtēm rezultātam vēstot 65:79.

Ceturtajā spēles nogrieznī Serbija panāca jau 82:68, uz ko Latvijai atbildēt bija problemātiski. Nervozā mača galotnē latvieši prata pietuvoties līdz 88:92, tomēr noslēgumā cieta zaudējumu ar 90:99.

Latvijas U-18 izlase līdz ar to pirmo reizi vēsturē izcīnīja Eiropas U-18 čempionāta sudraba medaļas.

3 komentāri