3×3 basketbolā olimpiskās kvalifikācijas turnīri pārcelti uz 2021.gadu

Pievienot komentāru
3×3 basketbolā olimpiskās kvalifikācijas turnīri pārcelti uz 2021.gadu
FIBA.COM

Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīri 3×3 basketbolā pārcelti uz nākamo gadu, informē Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Japāna pirms diviem mēnešiem vienojās par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021. gadu. Latvijas 3×3 basketbolistiem vēl nebija ceļazīmes uz olimpiādi, taču viņi ir vieni no favorītiem kvalifikācijā.

Pavasarī Indijā un Ungārijā bija paredzēti divi kvalifikācijas turnīri, kuros 3×3 basketbolisti cīnītos par pārējām ceļazīmēm uz Tokiju. Koronavīrusa pandēmijas dēļ tie tika pārcelti uz nenoteiktu laiku, bet tagad atlikti uz 2021. gadu.

Tāpat FIBA lēmusi atcelt četrus Pasaules tūres turnīrus Prāgā, Lozannā, Losandželosā un Naņdzjinā. Šogad nenotiks arī U-23 Nāciju līga, zonālo kausu kvalifikācijas un U-17 zonālie kausi.

FIBA cer šosezon aizvadīt Pasaules tūres turnīrus, “Challengers” sacensības, sieviešu tūres mačus, kā arī U-23 un U-18 Pasaules kausus un zonālos kausus. Ja nepieciešams, daži no turnīriem varētu norisināties arī 2021. gada janvārī.

Paredzams, ka 2020. gada starptautiskā sezona nesāksies ātrāk par augustu.

Olimpiādei vīru konkurencē automātiski kvalificējās Krievijas, Ķīnas, Serbijas un Japānas izlases. Savukārt dāmu konkurencē olimpiskajām spēlēm jau var gatavoties Rumānijas, Mongolijas, Ķīnas un Krievijas izlases.

Pārējās ceļazīmes tiks sadalītas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kurā 20 izlases sadalītas četrās apakšgrupās.

Kvalifikācijas turnīrā kopumā piedalīsies 40 izlases – 20 vīriešu un 20 sieviešu konkurencē. Pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz olimpiādi. Tāpat tiks aizvadīts vēl papildus kvalifikācijas turnīrs, kurā sešas komandas no katra dzimuma cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz olimpiādi.