Šovakar portālā Skaties.lv vēro Latvijas izlases spēli pret Puertoriko

Pievienot komentāru
Šovakar portālā Skaties.lv vēro Latvijas izlases spēli pret Puertoriko
Foto: ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas izlases basketbolisti piektdien Belgradā, turpinot cīņu par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kvalifikācijas turnīra pusfinālā tiekas ar Puertoriko valstsvienību.

Spēle sāksies 19:00 pēc Latvijas laika un to tiešraidē varēs vērot televīzijas kanālos TV6 un Viasat Sport Baltic, kā arī portālā Skaties.lv. Latvijas izlase turnīra B apakšgrupā ieguva pirmo vietu, pārspējot Japānu ar 88:48 un Čehiju ar 71:59. Savukārt Puertoriko ar 81:87 zaudēja mājiniecei Serbijai, bet ar 91:81 pārspēja Angolu, kas tai deva otro vietu A apakšgrupā. 22:00 pēc Latvijas laika notiks otra pusfināla cīņa, kurā spēkosies A grupas uzvarētāja Serbija ar Čehijas basketbolistiem, kuri bija otrie B grupā. Izšķirošā cīņa par vienīgo olimpisko ceļazīmi gaidāma sestdien.

FOTO: Latvijas izlase gatavojas mačam ar Puertoriko

Latvijas basketbolistiem ar Puertoriko valstsvienību iepriekš vēl nekad nav sanācis sacensties un šī būs arī pirmā reize kopš neatkarības atgūšanas, kad valstsvienība spēlē pret kādu no Amerikas komandām. Puertoriko izlasi pretī olimpiskajai ceļazīmei ved NBA kluba Dalasas Mavericks saspēles vadītājs Hosē Huans Barea, kurš iepriekšējā sezonā vidēji spēlē guva vairāk par desmit punktiem. Tiesa, iepriekšējā spēlē pret Angolu Barea guva traumu, tāpēc šobrīd par viņa iespējām nav lielas skaidrības. Tāpat sastāvā iekļauts viens no šīs valsts visu laiku slavenākajiem basketbolistiem Karloss Arojo, kurš iepriekšējo sezonu pavadīja Barselonas “Lassa” vienībā, bet 36 gadu vecumā viņš joprojām ir bīstams spēlētājs.

“Puertoriko ir pieredzējusi komanda ar individuāli ļoti spēcīgiem spēlētājiem, kuri spēlē avantūrisku basketbolu. Brīžiem jau pēc vienas divām piespēlēm seko metiens pa grozu. Ja tas nesanāk, bumba ir Bareas vai Arojo rokās un tiek spēlēts “pick&roll”. Lai no mūsu puses būtu laba spēle, mums vispirms ir jāievēro disciplīna – jāatgriežas ātri aizsardzībā, jāsadala spēlētāji un jāizpilda tas, ko esam nolēmuši darīt. Nedosim pretiniekiem iespēju atrast brīvos un ātros metienus, kā arī pārsvaru uzbrukumā. Spēlēsim pacietīgi no aizsardzības,” dienu pirms spēles pretiniekus raksturoja un cīņas plānu ieskicēja Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Viņš uzsvēra arī līderu lomu pretinieku komandā. “Visu Puertoriko spēli nosaka divi spēlētāji – Barea un Arojo. Tas ir normāli, jo viņi ir ar vārdu pasaules basketbolā. Uzskatu, ka uzbrukums sākas tieši no mazajiem spēlētājiem, kādi turklāt ir Arojo un Barea. Brīžiem izskatās, ka viņi sarunājuši uz maiņām – vienu uzbrukumu spēlē viens, kamēr otru otrs. Nedrīkst aizmirst par Puertoriko atlētismu. Tā ir tipiska Dienvidamerikas komanda, kas pārāk neievēro spēles disciplīnu. Puertoriko spēlē skatāmu basketbolu un ļauj spēlēt arī citiem,” uzskata treneris.

Puertoriko izlase olimpiskajās spēlēs piedalījusies gana bieži, bet labākais sniegums ir 1964.gadā izcīnīta ceturtā vieta. Savukārt 2004.gada Olimpiādē Atēnās šī vienība pamanījās vienā no mačiem uzvarēt arī ASV izlasi, kas gan tobrīd bija tālu no sava “dream team” sastāva.

Latvijas izlase olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā piedalās otro reizi vēsturē. Vienīgo reizi Olimpiādē Latvija spēlēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā Berlīnē, kad gūta 15.vieta, bet olimpiskajā atlasē sacentās pirms 1992.gada sacensībām Barselonā.