Komentāri
Kristapam Porziņģim paredz iekļūšanu NBA drafta pirmajā pieciniekā
FOTO: LETA

Tuvojoties pasaulē vadošās Nacionālās basketbola asociācijas līgas (NBA) draftam, Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis arvien biežāk parādās drafta prognožu augšgalā, un pārliecinoši kļūs par pirmo Latvijas basketbolistu, kurš izvēlēts drafta pirmajā desmitniekā, vērtē Triobet bukmeikeri.

Jau pirms gada atsevišķi NBA apskatnieki norādīja, ka Kristaps Porziņģis uzskatāms par drafta pirmā trijnieka kandidātu. Tad tas varēja likties tikai pieņēmums, tomēr pašreiz viss liecina, ka Kristapa Porziņģa iekļūšana NBA ir reāla. 2004.gadā vēl viens mūsu basketbolists Andris Biedriņš tika draftēts ar 11.numuru, tomēr Porziņģa palikšanu ārpus desmitnieka Triobet bukmeikeri novērtējuši kā niecīgu, ar 2% varbūtību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristapa Porziņģa iekļūšanu pirmajā pieciniekā Triobet bukmeikeri atzīst par ticamu scenāriju, šādu variantu novērtējot ar 75% varbūtību. Vēl pirms nedēļas veiktajā NBA prognožu apkopojumā Kristapam Porziņģim tika paredzēts tieši piektais numurs, kas aizvestu viņu uz Orlando Magic rindām, taču pēc tam basketbolists spilgti parādīja savas spējas un iemaņas atklātajā treniņā, kuru vēroja visu 30 NBA komandu pārstāvji.

Triobet bukmeikeri ir arī vērtējuši Kristapa Porziņģa iespēju iekļūt NBA drafta pirmajā trijniekā, taču šādu iespēju novērtē kā mazāk ticamu (38% varbūtība) nekā palikšanu ārpus tā. Ņemot vērā, ka drafta trešais numurs ir Filadelfijas “76ers” komandai, kuras rīcībā netrūkst jaunu, talantīgu, gara auguma spēlētāju. Tas liek secināt, ka gadījumā, ja Kristapu Porziņģi izvēlēsies pirmajā trijniekā, to, visticamāk, izdarīs slavenā Losandželosas “Lakers” izvēle ar otro numuru.

Drafta ceremonija nenosaka tikai to, kurā komandā jaunais spēlētājs nonāks, bet arī sniedz neizdzēšamu ierakstu basketbolista CV – jo augstāks drafta numurs, jo vērtīgāks līgums ar NBA komandu. Drafta pirmais numurs parasti tiek sagaidīts kā nākamā NBA sensācija, no kura gaida tūlītēju pienesumu komandai. Triobet bukmeikeri Porziņģa izvēlēšanu ar pirmo numuru novērtējuši ar 3% varbūtību, nelielu, tomēr ticamāku nekā palikšanu ārpus pirmā desmitnieka.

NBA drafts norisināsies naktī no 25. uz 26.jūniju, kad arī noskaidrosies 19 gadus jaunā un pašreizējā Sevilla kluba spēlētāja Kristapa Porziņģa NBA ceļa sākums.

Lasi vēl