Knicks spēlētāja Rouza izvarošanas lieta vēl nav beigusies

Komentāri
Knicks spēlētāja Rouza izvarošanas lieta vēl nav beigusies
Foto: AFP/SCANPIX

NBA komnadas Ņujorkas Knicks basketbolista Derika Rouza bijusī draudzene iesniegusi apelāciju izvarošanas lietā, kurā oktobra sākumā tika atceltas visas pret Rouzu izvirzītās apsūdzības.

Kā uzskata apsūdzētājas pārstāvji, tiesa pārkāpusi izvarošanu lietu izmeklēšanas noteikumu, kas aizliedz spriedumā izmantot upura iepriekšējo seksuālo pagātni. “Pārlūkojām ierakstus un stenogrammas. Uzskatām, ka tiesa pārkāpusi šo noteikumu, tādējādi ierobežojot apsūdzētājas brīvību,” paziņoja Rouza bijušās draudzenes pārstāvji.

Tiesas dēļ Rouzs nevarēja palīdzēt Knicks komandai pirmssezonas piecās pārbaudes spēlēs. Rouzs tika apsūdzēts 2013.gadā veiktā grupveida izvarošanā, bet pats viņš savu vainu šajā lietā noliedza. Basketbolista bijusī draudzene no Rouza un diviem viņa draugiem vēlējās piedzīt 21,5 miljonus ASV dolāru (19,6 miljonus eiro).

Apsūdzētāja tiesā liecināja, ka viņa bijusi tik apreibusi, ka atceroties tikai dažas epizodes no grupveida izvarošanas. Kā norādīja apsūdzētājas pārstāvji, basketbolista bijusī draudzene vēlējusies saukt vainīgos pie atbildības, nevis ar tiesas palīdzības iegūt naudu. Turpretī Rouza pārstāvji pauda, ka bijusī draudzene vēlējusies iegūt materiālus labumus ar mērķi atriebties basketbolistam par izbeigtajām attiecībām.

Rouzs 2011.gadā tika nosaukts par NBA regulārā čempionāta vērtīgāko spēlētāju, bet pēc tam viņu sāka vajāt nopietni savainojumi, kas līdz šim brīdim viņam ir liedzis atkal demonstrēt augstvērtīgāko sniegumu. Tiesa, pēc ilgāka pārtraukuma saspēles vadītājs ir aizvadījis gana pilnvērtīgu sezonu, jo pērnajā sezonā 66 spēlēs viņš caurmērā guva 16,4 punktus un veica 4,7 rezultatīvas piespēles.

Starpsezonā Rouzs no Čikāgas Bulls pārgāja uz Kristapa Porziņģa pārstāvēto Knicks. Šosezon Rouzs laukumā bijis 12 spēlēs, kuru laikā vidēji mačā iemetis 15,8 punktus, savācis 4,1 bumbu zem groza un atdevis 4,6 rezultatīvas piespēles.

Lasi vēl