Knicks pagarina līgumu ar Porziņģi līdz 2017./18. gada sezonai

Komentāri
Knicks pagarina līgumu ar Porziņģi līdz 2017./18. gada sezonai
Foto: AFP/LETA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Ņujorkas Knicks otrdien pilnīgi prognozējami izmantojusi sev pienākošos iespēju un vienpusēji pagarinājusi līgumu ar latviešu talantu Kristapu Porziņģi arī uz 2017./18.gada sezonu, ziņo ESPN.

2015.gada NBA jauno spēlētāju draftā Porziņģis tika izvēlēts ar augsto ceturto numuru. Izvēlēšanās pirmajā kārtā spēlētājam garantē automātisku līgumu, tomēr pirms tam bija jāizpērk Porziņģa līgums no Spānijas čempionāta komandas Sevilla, ko turklāt daļēji spēlētājam nācās veikt par savu naudu.

Visiem pirmajā kārtā izvēlētajiem spēlētājiem ir garantēti divu gadu līgumi ar iespēju tos pagarināt uz trešo un ceturto sezonu. Pēc ļoti sekmīgas Porziņģa pirmās sezonas Knicks komanda tagad izmantojusi iespēju pagarināt līgumu, kas bija jāpaveic līdz 31.oktobrim. Tāpat komandai pēc nākamās sezonas būs iespēja vienpusēji pagarināt līgumu arī uz 2018./19.gada sezonu.

Foto: Porziņģa un Māra Verpakovska labdarības spēle

Foto: Kristapa Porziņģa basketbola laukuma svinīgā atklāšana

Pagājušā gada vasarā Ziemeļamerikas mediji bija aprēķinājuši, ka tā gada draftā ar pirmo numuru izvēlētais Karls Entonijs Taunss no Minesotas Timberwolves komandas pirmajās divās sezonās garantējis sev vairāk nekā 11,6 miljonus dolāru (10,5 miljonus eiro), bet Porziņģim pienāksies aptuveni 8,5 miljoni dolāru (7,7 miljoni eiro).

Savukārt pagarinot līgumus arī uz trešo un ceturto sezonu, latvietis kopā saņems ap 18,6 miljoniem dolāru (16,8 miljonus eiro).Kaut Porziņģis jau laicīgāk varēs slēgt garāku līgumu, debitantu līguma laikā viņš četras sezonas saņem NBA noteiktu summu, bet tikai pēc 2018./19.gada sezonas varēs sākt pelnīt daudz lielākus līgumus, ja Knicks vai kāda cita vienība viņam tādu piedāvās.

Lasi vēl