Komentāri
Kāpēc Porziņģis šovasar Latvijā uzturēsies ilgāk nekā plānots?

Pēc konflikta ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” vadību, latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis šovasar Latvijā uzturēsies ilgāk nekā iepriekš plānots, vēsta interneta izdevuma “The Vertical” žurnālists Adrians Vojnarovskis.

Piektdien Ziemeļamerikā plašu ažiotāžu izraisīja fakts, ka Porziņģis, būdams vīlies par “Knicks” komandā notiekošo, neieradās uz sezonas noslēdzošo tikšanos ar kluba vadību. Lai arī pirms sezonas uz “Knicks” komandu tika liktas pamatotas cerības, jo tās sastāvu bija papildinājuši tādi zināmi basketbolisti kā Deriks Rouzs, Žoakims Noā, Brendons Dženingss un Kortinijs Lī, vienība kopumā demonstrēja blāvu sniegumu un bija patālu no iekļūšanas izslēgšanas turnīrā. Pēcsezonu Ņujorkas klubs nav sasniedzis jau ceturto gadu pēc kārtas.

Sezonas gaitā ap “Knicks” bija arī citas intrigas, jo kluba prezidents Fils Džeksons nekautrējās publiski kritizēt vienības līderi Karmelo Entoniju un vēlējās viņu aizmainīt, kas gan nepiepildījās, jo basketbolista līgumā ir punkts, kas bez paša piekrišanas viņu liedz nosūtīt uz citu komandu.

Kā vēstīja ESPN avoti, ar komandā notiekošo Porziņģis nav apmierināts, kā rezultātā nolēma neapmeklēt sezonas noslēgumā tradicionālo tikšanos ar kluba vadību. Savukārt sestdien Vojnarovskis raksta, ka šī konflikta dēļ Porziņģis Latvijā uzturēsies ilgi un, visticamāk, Ņujorkā atgriezīsies vien pirms pašas pirmssezonas treniņnometnes sākuma, kas varētu būt vien septembrī. Porziņģis varētu tikties ar Džeksonu pirms došanās uz Latviju, tomēr pagaidām viņš nesteidzoties to darīt.

Pirms pāris dienām, noslēdzot sezonu, Porziņģis medijiem pauda, ka vasarā sporta zālē pavadīs 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā, tomēr nepieminēja vai palīdzēs Latvijas valstsvienībai. Porziņģa komandas biedri Villijs Ernangomess un Mindaugs Kuzminsks tikmēr jau iepriekš pauduši apņēmību palīdzēt attiecīgi Spānijas un Lietuvas izlasēm Eiropas čempionātā, kaut vēl nav saņēmuši atļauju no “Knicks” vadības.

Sezonas gaitā Porziņģis neslēpa, ka kluba iekšienē visos līmeņos netrūkst neskaidrību par “Knicks” nākotnes perspektīvu, tāpat viņš izteica neizpratni par Ņujorkas komandas galvenā trenera Džefa Hornačeka mainīgajiem spēles zīmējumiem. Vēl sezonas pirmajā daļā vienība tikai retu reizi izmantoja Džeksona izloloto trijstūra uzbrukumu, kamēr februārī pēc NBA Visu zvaigžņu spēles notika izmaiņas un šāds risinājums tika izmantots biežāk.

Sezonas gaitā “Knicks” arī vairākkārt mainīja sistēmas aizsardzībā, kas jau tā bija viens no komandas vājākajiem punktiem. Sestdien Vojnarovskis vēsta, ka arī citi “Knicks” spēlētāji kluba vadībai privāti pauduši, ka nav ieinteresēti vasarā individuāli strādāt, trenējot Džeksona iemīļoto trijstūra uzbrukumu.

Lasi vēl