Kanāda OS basketbola kvalifikācijā spraigā duelī pieveic Turciju

Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Pie pirmās uzvaras Riodežaneiro basketbola kvalifikācijas turnīrā, kas norisinās Filipīnu galvaspilsētā Manilā, tikusi Kanādas izlase, kas spraigā duelī ar 77:69 pieveica Turcijas valstsvienību. Par galveno uzvaras kaldinātāju kļuva Korijs Džozefs, kurš pretinieku grozā ”sabēra” 21 punktu.

Pirmo ceturtdaļu kanādieši noslēdza ar četru punktu pārsvaru – 21:17, bet otrajās desmit minūtēs prata handikapu palielināt līdz deviņiem punktiem – 39:30. Otro puslaiku daudz veiksmīgāk uzsāka kanādieši, kuri vienubrīd panāca pat 16 punktu pārsvaru, taču turkiem izdevās to samazināt. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm tablo vēstīja +12 Kanādai – 59:47. Turki saglabāja intrigu un pietuvojās līdz mīnus septiņi, bet ar Korija Džozefa un Tristana Tompsona spēkiem Kanādieši nodrošināja pirmo uzvaru turnīrā – 77:69.

Uzvarētāju labā Toronto Raptors uzbrucējs Korijs Džozefs guva 21 punktu, bet Klīvlendas Cavaliers spēlētājs Tristans Tompsons pievienoja 10 punktus un sešas atlēkušās bumbas. Tikmēr Turcijas izlasē ražīgākais uzbrukumā bija Sinans Gulers ar 14 punktiem.