Jēkabsone-Žogota un Jānis Strēlnieks atzīti par Latvijas labākajiem basketbolistiem

0 Komentāru
Jēkabsone-Žogota un Jānis Strēlnieks atzīti par Latvijas labākajiem basketbolistiem
Foto: LETA

Latvijas sieviešu valstsvienības līdere Anete Jēkabsone-Žogota atzīta par šī gada Latvijas labāko basketbolisti, otrdien preses brīfingā paziņoja Latvijas Basketbola savienība (LBS). Savukārt par gada spēlētāju vīriešiem kļuva Jānis Strēlnieks.

Pēdējo nu jau trīs gadu labākā Latvijas basketboliste Jēkabsone-Žogota kopā ar Kurskas Dinamo pavasarī izcīnīja trešo vietu Krievijas čempionātā, kamēr kontinenta meistarsacīkstēs viņa atgriezās pēc vairāku gadu pārtraukuma, palīdzot Latvijas izlasei ar vidēji 15,3 punktiem.

Arī šosezon Jēkabsone-Žogota pārstāv Kurskas Dinamo vienību, kuras treneru kolektīvā ir latviešu speciālisti Gundars Vētra, Mārtiņš Zībarts un Ēriks Visockis. Šajā sezonā latviete piedalījusies sešās spēlēs, vidēji laukumā pavadot 26 minūtes un 48 sekundes. Vidēji basketboliste tika pie 12,7 punktiem, 1,3 atlēkušām bumbām, 1,8 rezultatīvām piespēlēm, 1,7 pārtvertām bumbām, kā arī 2,2 kļūdām.

Pašlaik Dinamo septiņās spēlēs tikusi pie sešiem panākumiem, kas tai dod dalītu trešo vietu kopvērtējumā. Tikmēr septembrī Kurskas klubs otro reizi vēsturē triumfēja Krievijas kausa izcīņā.

Tāpat uz šī gada Latvijas labākās basketbolistes godu pretendēja Gunta Baško-Melnbārde, Ieva Krastiņa, Aija Putniņa un Anete Šteinberga.

Tikmēr par gada spēlētāju tika nosaukts Jānis Strēlnieks. Basketbolists iepriekšējā sezonā Bambergas Brose Baskets sastāvā kļuva par Vācijas čempionu, bet šosezon viņš šī kluba sastāvā atgriezies ULEB Eirolīgā. Arī Eiropas čempionātā viņš bija viens no Latvijas valstsvienības līderiem – caurmērā 9,1 punkts un 5,4 rezultatīvas piespēles.

Tāpat uz šo nomināciju pretendēja Kristaps Porziņģis, Dairis Bertāns, Kaspars Bērziņš un Kristaps Janičenoks.

Par gada senioru kļuva Latvijas sieviešu čempionvienībā TTT Rīga daudzus gadus spēlējusī Dace Zeltiņa. Par gada ratiņbasketbolistu atzīts ratiņbasketbola profesionālis ar gandrīz desmit gadu pieredzi Itālijas un Vācijas klubos Raimunds Beginskis.

Šī gada tiesneša godu nopelnīja Mārtiņš Kozlovskis, kurš februārī ieguva Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) licenci.

LBS jau ceturto gadu apbalvo gada labākos basketbolistus un trenerus nominācijās – Gada basketbolists, Gada basketboliste, Gada treneris un Gada cerība. Katrā no četrām nominācijām LBS Treneru komisija izvirzījusi balvu pretendentus vai pretendentes, ņemot vērā sniegumu un sasniegumus 2014./2015.gada sezonā.

Savukārt Latvijas labākā jaunā basketbolista balvai izvirzīti tikai divi pretendenti – Digna Strautmane un Rolands Šmits.

Ņemot vērā līdzjutēju viedokli gan publiskajā aptaujā internetā, gan īpašajā reģistrēto 6.spēlētāju balsojumā, tika noskaidrota rangu tabula, katram pretendentam tiekot pie atbilstoša punktu skaita (pirmā vieta – viens punkts, otrā vieta – divi punkti un tā tālāk.). Līdzīgs balsojums notika vēl trijās grupās – mediji, LBS Treneru komisija un LBS valde. Balvas ieguvējus noteiks, summējot visu četru balsojumu rezultātus.

Pērn par Latvijas labākajiem basketbolistiem tika nosaukti Bertāns un Jēkabsone-Žogota.

0 Komentāru