Komentāri
Jēkabsone-Žogota gatava atgriezties Latvijas izlasē
Foto: KURSKBASKET.RU

Latviešu speciālists Ainars Zvirgzdiņš ir ļoti labs basketbola treneris, tāpēc tieši viņš ir nozīmīgs faktors, lai pieredzējusī Anete Jēkabsone-Žogota apsvērtu atgriešanos Latvijas izlasē, pauda pati spēlētāja.

Marta sākumā Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš publicēja kandidāšu sarakstu, kas kopā ar valstsvienību grasās sākt treniņus pirms vasarā gaidāmā Eiropas čempionāta. Tajā 19 spēlētāju vidū iekļautas arī Jēkabsone-Žogota un Gunta Baško-Melnbārde, kuras pirms tam savas gaitas izlasē bija jau noslēgušas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Manos plānos ir spēlēt izlasē, turklāt jūtu, ka varu tai atvēlēt savu laiku,” sarunā ar FIBA Europe izteicās Jēkabsone-Žogota. “Zinu, ka palieku arvien vecāka un brīžiem nav viegli pēc spēlēm, taču domāju, ka tas ir normāli.”

“Zvirgzdiņš ir tiešām labs treneris. Man vienmēr ir paticis veids, kā viņš sagatavo komandas atbildīgiem turnīriem, tāpēc treneris ir liels faktors manā lēmumā,” sacīja basketboliste.

Savu piekrišanu spēlēt valstsvienībā devusi arī Baško-Melnbārde, par ko priecājas arī Jēkabsone-Žogota.

“Esmu priecīga, ka Gunta spēlēs, jo viņa ir laba aizsardzības spēlētāja un viņa spēs palīdzēt valstsvienībai, kā arī tās gados jaunajām basketbolistēm,” uzskata Jēkabsone-Žogota.

Jēkabsone-Žogota Latvijas izlases sastāvā nav spēlējusi kopš 2009.gada Eiropas čempionāta, kas norisinājās Rīgā. Viņa ilgu laiku vilcinājās par lēmuma paziņošanu, taču par aiziešanu no valstsvienības paziņoja vien 2013.gadā. Tikmēr Baško-Melnbārde no izlases aizgāja pēc 2011.gada Eiropas čempionāta.

Latvijas šovasar gaidāmajā Eiropas čempionātā cīnīsies vienā apakšgrupā ar Serbiju, Horvātiju, Krieviju un Lielbritāniju.

Gaidāmajā turnīrā piedalīsies 20 komandas, kas tika salozētas pa piecām izlasēm četrās apakšgrupās. Pēc viena apļa aizvadīšanas trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies otrajam posmam, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, kamēr ceturto un piekto pozīciju īpašniecēm turnīrs būs beidzies.

Otrajā posmā 12 valstsvienības būs sadalītas pa sešām divās apakšgrupās. Pēcāk četru pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā norisināsies no 11. līdz 28.jūnijam.

Lasi vēl