Komentāri
Jasikēvičs oficiāli apstiprināts par Žalgiris galveno treneri
Foto: AFP/SCANPIX

Par latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas basketbola granda Kauņas Žalgiris galveno treneri oficiāli apstiprināts slavenais Šarūns Jasikēvičs, vēsta klubs. Tiek ziņots, ka Jasikēvičs parakstījis divarpus gadu līgumu, bet Kauņas kluba treneru kolektīvam pievienojies Darjus Maskoļūns, kurš jau pirms dažiem gadiem īslaicīgi vadīja Žalgiris komandu.

Pašlaik 39 gadus vecais Jasikēvičs iepriekš kopš 2014.gada bija Žalgiris galvenā trenera palīgs, bet iepriekšējā nedēļā no amata tika atbrīvots Ģintars Krapiks. Par basketbolista karjeras beigām Jasikēvičs paziņoja 2014. gada vasarā.

Jasikēvičs spēlētāja karjeras laikā bija viens no ievērojamākajiem Turkish Airlines Eirolīgas basketbolistiem. Viņš ir vienīgais spēlētājs, kuram izdevies izcīnīt šā turnīra čempiona titulu, spēlējot trīs dažādos klubos. Pirmais tika iegūts 2003.gadā ar Spānijas komandu Barcelona, gadu vēlāk viņš trofeju ieguva ar Izraēlas vienību Telavivas Maccabi, kā arī kļuva par pirmo spēlētāju, kurš izcīnīja divus Eirolīgas čempiona titulus pēc kārtas.

Paliekot Telavivas komandā, viņš palīdzēja tai izcīnīt šo titulu arī nākamajā gadā, kļūstot par pirmo spēlētāju vai treneri, kurš kopš 1991.gada ir triumfējis trīs reizes pēc kārtas. Neapstājoties pie sasniegtā, 2009. gadā lietuvietis palīdzēja arī Atēnu klubam Panathinaikos no Grieķijas kļūt par Eirolīgas čempioniem. Karjeras laikā viņš uzvarējis Slovēnijas, Spānijas, Izraēlas, Grieķijas, Turcijas un Lietuvas čempionātos.

Lasi vēl