Japānas basketbola izlases galvenais treneris: Strēlnieks un Bertāns ir Latvijas atslēgas spēlētāji

Pievienot komentāru
Japānas basketbola izlases galvenais treneris: Strēlnieks un Bertāns ir Latvijas atslēgas spēlētāji
Foto: LETA

Latvijas basketbola izlases līderi ir Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns, tāpēc no viņiem jāuzmanās īpaši, pirms pirmdien paredzētās abu komandu savstarpējās spēles Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijā norādīja Japānas valstsvienības galvenais treneris Kenji Hasegava.

Latvijas basketbolisti sestdien ieradās Serbijas galvaspilsētā Belgradā, kur pirmdien sāksies olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs. Pirmajā mačā Latvija tiksies ar maz zināmo Japānu, bet dienu vēlāk pretim stāsies daudz vairāk pazīstamā Čehija.

“Sekoju Latvijas izlases gaitām kopš 2013.gada Eiropas čempionāta. Tā ir vienota un ļoti agresīva komanda, kā arī ātra,” žurnālistiem svētdien sacīja Hasegava. “Latvijas izlasē jāizceļ saspēles vadītājs Strēlnieks un Bertāns, kurš ir lielisks punktu guvējs. Viņi ir šīs komandas atslēgas spēlētāji.”

“Visām komandām, kas šajā turnīrā piedalās, lielais mērķis ir kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Tomēr tas būs ļoti grūti, tāpēc mēs koncentrēsimies pirmās uzvaras gūšanai. Esam spēcīgi kā komanda, bet uzskatu, ka mūsu stiprākais ierocis ir augstā metienu precizitāte,” pauda speciālists.

Hasegava arī atzina, ka šim turnīram laika sagatavoties bijis ļoti maz, taču viņš ir apmierināts ar paveikto, jo basketbolisti pamatīgi strādājuši.

Divas labākās grupas komandas sasniegs pusfinālu, kur tiksies ar otras grupas divām spēcīgākajām izlasēm – mājinieci Serbiju, Puertoriko vai Angolu. Tikai šī turnīra uzvarētāja kvalificēsies augustā gaidāmajai Olimpiādei.