Lietuvas čempionvienības basketbolā Kauņas Žalgiris uzbrucējs Pauļus Jankūns piektdien guva 30 punktus Eirolīgas astotās kārtas spēlē, bet lietuvieši izsēja pārsvaru un viesos piekāpās pērnās sezonas čempionei Maskavas CSKA.

Žalgiris basketbolisti zaudēja ar rezultātu 86:95 (21:19, 20:21, 28:27, 17:28), šajā turnīrā ciešot sesto zaudējumu šosezon. Lietuvas čempionvienības rindās rezultatīvākais bija Jankūns, kurš guva 30 punktus, savāca astoņas atlēkušās bumbas un izprovocēja desmit noteikumu pārkāpumus. Tikmēr CSKA vienībā Milošs Teodosičs iemeta 25 punktus, taču ierindā nebija Maskavas komandas rezultatīvākā spēlētāja Nando de Kolo.

Maču Kauņas basketbolisti iesāka ar pieciem bezatbildes punktiem, bet viesu pārsvars pirmajā ceturksnī sasniedza astoņus punktus (12:4). Tiesa, maskavieši atspēlējās un otrajā ceturksnī divas reizes spēja izvirzīties vadībā, bet pirmo puslaiku ar 41:40 uzvarēja Žalgiris.

Trešajā ceturtdaļā Žalgiris pārsvars vairākkārt sasniedza deviņus punktus, taču CSKA pamazām deldēja viesu handikapu līdz ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca neizšķirtu 69:69. Dažas minūtes turpinājās cīņa par vadību spēlē, taču maskavieši izrādījās aukstasinīgāki un iekrāja sešu punktu pārsvaru (80:74). Turpinājumā Kauņas vienībai neizdevās atspēlēties un lietuvieši cieta zaudējumu ar 86:95.

Līdz iepriekšējai kārtai CSKA sezonas sākumā bija tikusi pie 11 uzvarām pēc kārtas, seši panākumi tika izcīnīti  Eirolīgā, bet pieci VTB Vienotajā līgā. Tiesa, iepriekšējā Eirolīgas kārtā maskavieši cieta pirmo zaudējumu sezonā, ar rezultātu 83:91 piekāpjoties Daira Bertāna pārstāvētajai Turcijas komandai Stambulas Darussafaka, ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.