Komentāri

VEF Rīga uzbrucējs Jānis Bērziņš intervijā kluba mājaslapai pastāstīja par sezonas sākumu un to, kas viņam kā vienam no diviem visilgāko laiku komandā pavadījušajiem spēlētājiem šosezon ir jaunums.

Esi iesācis jau ceturto sezonu VEF Rīga sastāvā. Vai izjūti to kā īpaši?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jā, šī ir jau mana ceturtā sezona VEF Rīga rindās. Īpaši gan to neizjūtu, izņemot vien to, ka zinu vairāk par VEF. Tādējādi jaunpienācējiem varu padalīties ar informāciju par to, kā šī organizācija funkcionē un tamlīdzīgām lietām.”

Vai var teikt, ka esi izsalcis pēc basketbola un izbaudi katru spēli?

“Protams, izsalkums pēc basketbola ir. Šī ir mana ceturtā sezona VEF Rīga sastāvā, bet tikai pirmā, kurā man ir lielāka loma komandas rezultāta veidošanā un panākumos. Iepriekš vairāk biju noteiktu minūšu aizpildītājs. Šosezon noteikti ir citādāk, jo manas iespējas dot ieguldījumu ir augušas, kas neapšaubāmi priecē. Jāspēj tikai izmantot sniegtās iespējas.”

FOTO: Jānim Bērziņam 15 punkti, VEF Rīga uzveic Krasny Oktyabr

Šosezon VEF komandā ienācis arī jauns galvenais treneris – Karloss Frade. Kādas Tavas pārdomas šajā aspektā?

“Treneris ir no citas valsts, tāpēc saprotams, ka viņam ir arī citādāks skatījums uz dažādām lietām basketbolā. Pamatā spēlējam ātru basketbolu ar agresīvu aizsardzību. Varētu teikt, ka tas ir pretēji tam, kā iepriekš ierasts, kad spēle bija lēnāka un ar vairāk kombinācijām. Visa spēle notiek ļoti ātri – ja esi brīvs, tad vari izmantot iespēju. Tas ir kas līdzīgs Spānijas basketbolam. Pagaidām man šāda spēles maniere ļoti iet pie sirds. Mums kā komandai vien līdz galam jāsaprot, ko treneris vēlas un jāspēj tas izpildīt laukumā.”

Kā vēl izpaužas citādais skatījums?

“Tā, ka spēles laiks ir samērā līdzvērtīgi sadalīts, mēģinot nepārpūlēt spēlētājus un tādējādi uzturot augstu tempu visas spēles garumā. Tādā veidā liela intensitāte tiek saglabāta arī spēles beigu daļā, kad nereti izšķiras cīņas uzvarētājs.”

VIDEO: Kruss, Nenkivils un Bērziņš neapturami – VEF izcīna sezonas pirmo uzvaru VTB

Vai ir arī kādas īpašas nianses, kas pie šā trenera nācis kā jaunums?

“Jā, ir dažādi jauninājumi. Piemēram, tad, kad komanda kopīgi ietur maltīti, telefoniem tajā nav vietas – ēšanas laikā tie tiek atstāti malā. Tā vietā brīvajos brīžos ir sarunas ar komandas biedriem. Ir daudz it kā ir sīkas lietas, bet tas viss krājas un noteikti palīdzēs labas mūsu komandas ķīmijas veidošanā.”

Kā tieši Tu jūties, spēlējot pie trenera Frades?

“Patīk, ka viņš prot atrast īstos vārdus, lai panāktu vajadzīgo efektu. Treneris māk paskaidrot un iedvesmot tā, ka savstarpējā komunikācijā nav tikai plika spēles apspriešana. Ir tā, ka arī no trenera puses pateikts vēl kas vairāk, lai palīdzētu labāk nospēlēt.”

Jau minēji, ka šī Tev ir pirmā sezona VEF sastāvā, kad ir lielāka loma. Kā sokas ar papildu atbildības nastu?

“Protams, nav viegli, jo tas ir pilnīgi citādāk nekā iepriekšējos gados. Tad biju vairāk lomas spēlētājs, bet tagad jāspēj uzņemties spēli uz sevi un jāveido momenti gan sev, gan citiem. Pie tā visa pierodu ar laiku, soli pa solim. Ar katru treniņu un spēli cenšos virzīties uz priekšu.”

Atskatoties uz VEF spēli Volgogradā pret Krasny Oktyabr, tajā tika izcīnīta pirmā uzvara šosezon. Kādas atmiņas par šo spēli?

“Pretiniekos bija patiešām atlētiska komanda, kas to nekautrējās demonstrēt laukumā. Sākām ne pārāk labi, bet spējām atgriezties spēlē un tikt pie uzvaras. Tāpat daudzās lietās iekritām aizsardzībā, taču spēles gaitā pielāgojāmies un tikām ar to visu galā. Spēlējām pacietīgi, kas atmaksājās. Iespējams, beigu daļā pretiniekiem bija lielāks nogurums, kamēr mēs bijām svaigāki, jo mums bija līdzvērtīgs spēles laika sadalījums un varējām labāk nospēlēt.”

Tagad VEF komandai priekšā spēle ceturtdien Arēna Rīga pret Tsmoki-Minsk. Kas šajā spēlē jāizdara, lai izcīnītu otro uzvaru pēc kārtas?

“Pirmkārt, mums jāuzlabo aizsardzība, jo uzbrukums mums ir normāls. Lielākās problēmas bijušas tieši aizsardzībā, kur radušies kādi misēkļi vai nesaprašanās. Tāpēc pie tā visa strādājam treniņos, lai šos mīnusus pakāpeniski pārvērstu plusos. Neskatīsimies īpaši uz to, kas mums nāk pretī, jo jākoncentrējas vispirms uz savu spēli. Ja izdarīsim visu kā nākas, būs arī uzvara.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl