Latvijas vīriešu basketbola izlase Lillē notiekošajā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 73:66 pieveica Slovēnijas valstsvienību, nodrošinot cīņu ceturtdaļfinālā. Latvija kvalificējās ceturtdaļfinālam pirmo reizi kopš 2001.gada finālturnīra. Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem, sešām atlēkušām bumbām un astoņām piespēlēm bija Jānis Strēlnieks.

Viens no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem mačā ar Slovēniju bija Kristaps Janičenoks, kurš laukumā pavadīja 29 minūtes. Kristaps guva 8 punktus, trāpot 2 no 3 izmestajiem trīspunktniekiem, izdarīja 2 rezultatīvas piespēles un savāca 2 atlekušās bumbas.

Kristaps Janičenoks:

Skaisti ir tas, ka mēs uzvarējām, skaisti ir tas, ka vēl nekas nav beidzies. Un skaisti ir tas, ka mēs bijām komanda gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Katrs, kas nāca laukumā, devā kaut kādu ieguldījumu. Un tie, kas nenāca, arī deva kādu ieguldījumu. Tā kā paldies, visiem džekiem, visiem spēlētājiem. Un kā jau teicu iepriekš, mums nekas nav beidzies. Mums beidzot ir dažas dienas brīvas, un mēs koncentrēsimies nākamajām spēlēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.