Jakovičs: Neesam slikti, esam ļoti laba komanda

Pievienot komentāru
Jakovičs: Neesam slikti, esam ļoti laba komanda
Foto: LETA ()

Latvijas vīriešu basketbola izlase nav slikta, tā ir ļoti laba komanda, kas ir viens no iemesliem, kāpēc noslēdzošie pārbaudes mači pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra tika uzvarēti ļoti pārliecinoši, aģentūrai LETA izteicās valstsvienības saspēles vadītājs Ingus Jakovičs.

Basketbolisti šobrīd gatavojas olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, kas no 4. līdz 9.jūlijam notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

“Pašlaik komanda ir piezemēta un noskaņojas turnīram. Trešdien izlasei bija pozitīvs saliedēšanās pasākums, varējām novirzīt domas no sagatavošanās posma. Bija atbraucis karavīrs un pastāstīja, kā viņam klājies Afganistānā,” atklāja Jakovičs, kurš arī gatavojas braucienam uz Belgradu, bet nevienā nopietnā turnīrā ar pieaugušo valstsvienību viņš vēl nav startējis. “Šogad vispār šaubījos, vai būšu izlasē. Pirms treniņu sākuma bija neapmierināts ar savu fizisko formu, bet pēc tam situācija uzlabojās, un tagad jūtos labāk. Protams, pēc sezonas ir sagurums, bet visi esam līdzīgā situācijā. Domāju, nevienam no mums tā nekad nav bijis – nav pagājusi pat nedēļa pēc sezonas beigām, un sākas treniņi izlasē. Tas ir diezgan smagi.”

Latvijas izlase pirmo maču kvalifikācijas turnīrā aizvadīs pirmdien, kad tiksies ar Japānu, bet dienu vēlāk gaidāms duelis pret Čehiju. Pēc tam divas labākās vienības sasniegs turnīra pusfinālu, kur par vietu finālā cīnīsies pret Serbiju, Puertoriko vai Angolu.

“Pirms spēles ar Japānu jāpieslīpē vairāki sīkumi, bet kopumā situācija ir diezgan laba. Domāju, daudz ko izšķirs cīņasspars un mūsu pašu psiholoģiskā sagatavošanās. Japāna ļoti daudz spēlē zonas aizsardzībā un paļaujas uz tālmetieniem. Pagaidām neko sīkāk vēl neesam pētījuši, treneri zina vairāk,” uzsvēra Jakovičs.

Foto: Ingus Jakovičs

Gatavošanās posmā Latvijas izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, izcīnot piecas uzvaras, turklāt lielākā daļa no tām bija ļoti pārliecinošas. Pēdējos divos pārbaudes mačos šonedēļ Arēnā Rīga ar 84:55 tika uzvarēta Jaunzēlande un ar 85:48 sagrauta Irāna.

“Pārbaudes spēļu pretinieki jau nemaz nebija tik vāji, lai mēs viņus apspēlētu ar 30 punktu starpību. Neesam kļuvuši pašpārliecināti, jo saprotam, ka tās nebija tās stiprākās komandas. Belgradā nebūs tik viegli. Varbūt pirms šī turnīra šādas spēles tikai vajadzēja, lai iegūtu pārliecību pār sevi. Mēs neesam slikti, esam ļoti laba komanda,” pauda saspēles vadītājs.