Jakovičs karjeru turpinās Štālberga vadītajā Nizhny Novgorod komandā

Pievienot komentāru
Jakovičs karjeru turpinās Štālberga vadītajā Nizhny Novgorod komandā
Foto: LETA

Latvijas basketbolists Ingus Jakovičs karjeru turpinās Latvijas basketbola speciālista Artūra Štālberga trenētajā Nizhny Novgorod, vēsta Krievijas klubs.

Līgums ar 23 gadus veco saspēles vadītāju, kurš iepriekš pārstāvēja VEF Rīga vienību, noslēgts uz diviem gadiem. “Man ir liels gods pievienoties Nizhny Novgorod komandai, kas ir jauns solis manā karjerā,” klubs citē Jakoviča teikto. “Šajā komandā ir “atvērušies” lieliski spēlētāji, tā vārds skaļi skan visā Eiropā. Es noteikti centīšos attaisnot treneru un līdzjutēju cerības. Mans Latvijas izlases komandas biedrs Kaspars Bērziņš, kurš iepriekš šeit spēlēja, daudz stāstījis par šo klubu, tāpēc es zinu, ka Ņižņijnovgorodā ir teicama atmosfēra un ļoti uzticīgi līdzjutēji”.

“Ingus ir viens no pašiem talantīgākajiem saspēles vadītājiem Latvijā. Viņš manu acu priekšā no sporta skolas ir uzaudzis līdz nacionālajai izlasei,” kluba jaunpienācēju raksturo komandas galvenais treneris Štālbergs, kuram nākamajā sezonā viens no asistentiem būs Edmunds Valeiko. “Viņa lielākie trumpji ir ātrums, spēles izpratne un vēlme strādāt aizardzībā. Viņa talants vēl nav pilnībā atvēries, taču es zinu, kā panākt, lai tas notiktu. Tāpat es noteikti zinu, ka viņš atdos visus spēkus, lai komanda uzvarētu”.

Jakovičs profesionāla basketbolista karjeru sāka 2009.gadā Gulbenes Buku sastāvā, pēc tam sezonu aizvadot BAA Rīga komandā. No 2011. līdz 2014.gadam viņš pārstāvēja Liepājas lauvas, bet pēc tam pievienojās VEF Rīga komandai, ar kuru pērn kļuva par Latvijas čempionu, bet aizvadītajā sezonā ieguva sudraba godalgu.

Aizvadītajā sezonā VTB Vienotajā līgā viņš 21 spēlē vidēji mačā guva septiņus punktus, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Savukārt Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā viņš vidēji guva 6,9 punktus spēlē, atdeva 1,9 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 1,6 atlēkušo bumbu.