Itālija aizraujošā mačā ar Horvātiju tiek pie otrās uzvaras OS basketbola kvalifikācijā

Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Pie otrās uzvaras Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā tikusi Itālijas izlase, kas aizraujošā duelī ar 67:60 pieveica Horvātijas valstsvienību. Par galveno uzvaras kaldinātāju kļuva Marko Belinelli, kurš guva 19 punktus.

Spēles pirmo nogriezni labāk uzsāka Horvātijas izlase, kas pēc desmit minūtēm iekrāja divu punktu pārsvaru – 23:21. Otrajā ceturtdaļā laukumā bija redzama ļoti sīva un sīksta cīnīšanās, jo abas izlases katra  guva pa 12 punktiem. Pirms puslaika tablo vēstīja 35:33 Horvātijas labā. Taču trešajā ceturtdaļā Itālija spēja lauzt cīņas gaitu un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm ieguva septiņu punktu pārsvaru. Lai gan Horvātija prata pietuvoties līdz viena metiena tiesai, tomēr laimīgu uzvaru ar 67:60 svinēja mājiniece Itālija.

Uzvarētāju rindās neapturams bija NBA spēlējošais uzbrucējs Marko Belinelli, kurš guva 19 punktus, bet Danīlo Galināri un Daniels Hakets iemet pa 12 punktiem. Horvātijas izlasē labākai punktu guvējs bija Bruklinas Nets uzbrucējs Bogdans Bogdanovičš, kurš guva 26 punktus, savāca sešas bumbas zem groziem un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.