Komentāri
Intervija: Pako Kruss par Latvijas ceļazīmēm, Vecrīgu un basketbolu
Foto: vefriga.com

VEF Rīga aizsargs Pako Kruss intervijā atklāti stāsta par meksikāņa dzīvi Rīgā, plāniem uzcienāt komandas biedrus ar burito, kā arī sezonu Latvijas vadošajā basketbola vienībā.

Esi pirmais meksikāņu basketbolists Latvijas klubu basketbolā. Kā ir dzīvot šajā pasaules malā?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pavisam noteikti šeit ir citādāki apstākļi, nekā pie kādiem esmu pieradis iepriekš. Taču viena no lietām, ko man ļoti patīk darīt, ir ceļot un mācīties jaunas lietas. Kā biju teicis jau pirms sezonas, ierados šeit spēlēt, ko arī daru, tāpēc varu teikt, ka Rīgā jūtos itin labi.

Kuras lietas nāca kā jaunums, ierodoties Latvijā?

Pašā iesākumā bija sarežģīti, jo nebija zināšanu, kur iet un ko kur atrast. Labā ziņa visā ir tā, ka lielākā daļa šeit runā angļu valodā, kas neapšaubāmi palīdz. Sadzīviskajā ziņā kā vienu no piemēriem varu minēt pilsētu un tieši ceļa zīmes. Tās krasi atšķiras no tām, pie kā esmu pieradis Meksikā. Tāpēc, pārvietojoties pa Rīgu, bieži vien līdz galam neizprotu ceļa zīmes. Ne velti šosezon divas reizes mani jau apturējuši ceļu policisti. Vienreiz nācās maksāt sodu, bet otro reizi kārtībsargs saprata, ka esmu ārzemnieks, tāpēc vienkārši paskaidroja manu kļūdu un palaida prom. No basketbola skatpunkta arī ir daudzas atšķirību. Šeit ir citādāka trenēšana, spēlēšana, bet man tas patīk, jo tas sasaucas ar manu vēlmi arvien mācīties kaut ko jaunu.

Foto: vefriga.com

Foto: vefriga.com

Kādi vispār Tev ir priekšstati par Eiropu un konkrētāk Rīgu?

Pirms šīs sezonas VEF biju paviesojies Eiropā, kad ar Meksikas valstsvienību piedalījos Pasaules kausā Spānijā. Tomēr tā ir cita Eiropas daļa, kas arī atšķiras no šīs puses. Tieši Rīga izveidojusi iespaidus ar savu skaisto vecpilsētu. Ik pa laikam dodos turp ar savu draudzeni uz kādu maltīti vai pastaigu.

Vai Rīgā esi uzņēmis arī kādus savus ciemiņus?

Novembrī mūs apciemoja draugs no ASV, kurš šeit uzturējās nedēļu. Atsauksmes par pilsētu bija pašas labākās, īpaši par vecpilsētu. Bija iecere uzaicināt vecākus, bet tas nav vēl izdevies, jo no Meksikas uz šejieni ir ļoti sarežģīts ceļš, tāpēc vēl tikai apsveru šādu domu.

Foto: vefriga.com

Foto: vefriga.com

Vai ir sanācis Rīgā satikt kādus meksikāņus vai spāņu valodā runājošos?

Līdz šim meksikāņus vēl nav izdevies satikt, taču vienā no spāņu restorāniem satikām spāņu valodā runājošos. Pārējā laikā vienīgā spāņu valodas saziņa bijusi minimāla, atskaitot vien komandas biedru Gilji (Rubio).

Iedziļinoties sportiskajā pusē, tad tā kā šī ir Tava pirmā sezona Eiropas basketbolā, kādas atšķirības saskati ar iepriekš pieredzēto?

Eiropā tiek spēlēts strukturēts basketbols. Kombinācijas perfekti tiek izspēlētas līdz galam – tā dara lielākā daļa komandu. Lai arī šeit ir gana daudz individuāli spēcīgu spēlētāju, pamatā dominē komandas basketbols. Pret tādu ir grūti spēlēt, jo ir gudri un meistarīgi spēlētāji, kas tajā pašā laikā iekļaujas izveidotajās sistēmās. Tā ir viena no lielākajiem atšķirībām. Piemēram, Latiņamerikā komandas ar meistarīgiem spēlētājiem nekautrējas spēlēt brīvāku basketbolu.

Foto: vefriga.com

Foto: vefriga.com

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl