Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Komentāri
INTERVIJA! Dairis Bertāns ekskluzīvi par sezonu, izlasi un brāļa gaitām NBA
Foto: EUROLEAGUE.NET

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns šosezon pārstāv Stambulas ”Darussafaka Dogus” rindas un vienība iekļuvusi Eirolīgas ”play-off” turnīrā, kur tiksies ar spēcīgo Madrides ”Real”. Intervijā portālam ”Skaties.lv” basketbolists atklāj Turcijas kluba aizkulises, stāsta par brāli Dāvi, kā arī atklāj lēmumu par spēlēšanu Latvijas izlasē.

”Darussafaka Dogus” izdevās sasniegt Eirolīgas “play-off” turnīru. Kā Tu vērtē regulāro sezonu? Kas komandai izdevās un neizdevās?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Ja godīgi, tad regulārā sezona bija kā pa viļņiem. Bija daudz labu brīžu, kad vinnējām trīs, četras spēles pēc kārtas, turklāt apspēlējām arī Maskavas CSKA. Taču pēc iestājās grūtāks brīdis, zaudējot četrām komandām pēc kārtas. Labā ziņa bija tā, ka viss bija pašu rokās – un ar mūsu uzvaru arī nodrošinājām vietu izslēgšanas spēlēs. Ir ļoti viegli sezonas laikā atrast vismaz trīs spēles, kurās izlaidām uzvaru no rokām. Tas noteikti būtu devis mums augstāku vietu turnīra tabulā.”

Izslēgšanas spēles Eirolīgā sāksiet pret spēcīgo Madrides “Real”. Ar kādiem ieročiem varat viņus pārspēt?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Plāns mums, protams, ir un centīsimies ierobežot ”Real”. Viņi ir komanda, kas gūst daudz punktus, bet tai pat laikā ”Real” ļauj pretiniekam spēlēt brīvi un iemest daudz punktus. Galvenā atslēga būs mēģināt noturēt Madrides klubu zem viņa vidējā rādītāja. Ja mājās viņi gūst 90 punktus, bet, ja mums izdosies noturēt uz 80, tad būs labas iespējas ar ”Real” cīnīties.”

Foto: darussafakadogusbasketbol.com

Vai Deivids Blats ir teicis kāda būs Tava loma “play-off” turnīrā?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Te nevienam nekas tāds nav teikts. Neviens nezina, cik daudz spēlēs nākamajā mačā. Visi ir gatavi, arī spēlētāji, kuri pirms tam nespēlēja tik daudz. Viņus jebkurā brīdī var uzlaist laukumā un viņam jāspēlē. Kuram tajā dienā spēle ”aiziet”, tas spēlēs vairāk.”

Foto: darussafakadogusbasketbol.com

Nesen atgriezies laukumā pēc traumas sadziedēšanas. Vai esi ieguvis optimālo formu?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

”Es domāju, ka plus mīnus jā. Pēdējās Turcijas līgas spēlēs sanāca vairāk uzspēlēt. Treneri iedeva vairāk spēles laika un lielāku brīvību laukumā, lai var sajust to garšu. Jo pirms savainojuma biju noķēris labu ritmu, pēdējo mēnesi labi spēlēju un savainojums mani nedaudz nobremzēja. Bet neko, sākas ”play-off” un fiziski jūtos labi, tāpēc katra minūte laukumā jāizbauda par visiem simts procentiem!”

Janvāra sākumā pret “Baskonia” vienību guvi 29 punktus. Ko atceries no tās spēles? Vai viss krita iekšā?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Jā, tā bija viena no tām spēlēm, kas ik pa laikam gadās, kad uzgāju laukumā ar enerģiju un uzreiz iemetu sešus punktus pēc kārtas. Spēle aizgāja no rokas un principā tajā dienā varēju darīt, ko gribu un bumba kritīs grozā. Interesanti, ka tas tieši bija pret manu iepriekšējo treneri “Bilbao”. Viņš man puslaikā teica: “Klausies, mazliet mierīgāk!”. Viņš jau zināja, kas viņus sagaidīs tajā spēlē.”

Foto: Dairis Bertāns ”Darussafaka Dogus” komandas rindās

Vai šis sniegums Blata acīs nepacēla Tavu vērtību? Ko viņš Tev teica?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Es domāju, ka viņš noteikti redzēja, ka varu spēlēt tā. Ja godīgi, tad pēc tā mača mans spēles laiks pieauga. Viņš varbūt sāka uzticēties vairāk un, redzot kā var mani izmantot un kādu pienesumu varu dot komandai.”

Kas komandā mainījies kopš devies prom Ainars Bagatskis?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Principā mainījies nav nekas, jo vietā ir Kemzura, kurš ir labi zināms treneris. Un Kemzura arī mani labi zina. Loma komandā arī nav mainījusies –  minūtes, ko pirms tam dabūju, man dod arī šobrīd. Vienkārši pietrūkst vēl viens cilvēks ar kuru runāt latviski.”

Foto: darussafakadogusbasketbol.com

Cik daudz seko brāļa sniegumam NBA?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

”Sekoju, cik vien varu. Bieži sanāk tā, ka mums ir vēlās spēles un pēc mačiem nenāk miegs, tāpēc palieku augšā, skatoties Dāvja mačus. It sevišķi, ja zinu, ka viņam būs lielāks spēles laiks. Ja nav sanācis naktī, tad nākamajā dienā noteikti paskatīšos, kā viņam gāja. Man prieks par Dāvi, kurš spēlē labi un savas minūtes izmanto katrā reizē.”

Vai esi viņam ieteicis, ko uzlabot savā spēlē?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Viņam ir pietiekami daudz treneru, kas to pasaka. Bet šad un tad īsziņā uzrakstu, ko ar savu aci esmu pamanījis.”

Dāvis pamāca arī Tevi?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

”Ja godīgi, tad nē. Viņš zina, ka esmu pieredzējušāks un paklausīs man. Bet, ja Dāvim būs, ko pateikt, tad viņš arī pateiks.”

Foto: darussafakadogusbasketbol.com

Vai esi gatavs septembrī spēlēt Eiropas čempionātā?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Protams, ka esmu un principā vienmēr esmu gatavs palīdzēt valstsvienībai! Ja ar veselību viss būs kārtībā, tad neredzu nevienu iemeslu, kāpēc nevarētu spēlēt. Ja arī sezona ievilksies līdz jūnija vidum, tāpat būs mēnesis laika, lai atpūstos un sagatavotos.”

Jums ar Dāvi bijusi saruna par viņa gatavību palīdzēt izlasei?

Dairis Bertāns

Dairis Bertāns

“Dāvis grib spēlēt izlasē, to viņš ir to teicis. Tomēr šeit runa nav par gribēšanu, jo Dāvim noteikti būs jārunā ar kluba vadību un tas būs ”Spurs” lēmums. Aizliegt viņi neko nevar, taču Dāvis nav sasniedzis tādu statusu, lai klubā diktētu savus noteikumus.”

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl