Horvātijas basketbolisti pagarinājumā pārspēj Itāliju un izcīna priekšpēdējo ceļazīmi uz Rio

Horvātijas basketbolisti sestdien Turīnas olimpiskā kvalifikācijas turnīra finālā pagarinājumā ar 84:78 uzvarēja laukuma saimnieci Itāliju un izcīnīja priekšpēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

21 sekundi līdz ceturtās ceturtdaļas beigām Krunoslavs Simons ar soda metienu panāca Horvātijai 2 punktu pārsvaru – 70:68. Tomēr 5 sekundes līdz ceturtdaļas beigām pēc Marko Belinelli caurgājiena Nikolo Melli izlīdzināja rezultātu, panākot pagarinājumu.

Pagarinājuma, un līdz ar to visa mača un Rio olimpiskās ceļazīmes likteni izšķīra Horvātijas un Bruklinas Nets divus metrus garais aizsargs Bojans Bogdanovičs kurš pēdējās 80 sekundēs guva 7 punktus, iemetot tālmetienu un četrus soda metienus, kas ļāva Horvātijai izcīnīt uzvaru 84:78.

Uzvarētājiem Bogdanovičs guva 26, Simons 21, zaudētājiem Belinelli 18 un Danilo Galinari un Luidži Datome pa 12 punktuem.