Gromovs atkal nespēlē NBA Vasaras līgas mačā; nepiedalās arī Bertāns

Pievienot komentāru
Gromovs atkal nespēlē NBA Vasaras līgas mačā; nepiedalās arī Bertāns
Foto: LETA ()

Latvijas basketbolists Iļja Gromovs otrdien palika Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio Spurs rezervē prestižās Lasvegasas Vasaras līgas spēlē, turklāt kopā ar vienību nebija Dāvja Bertāna.

Spurs ar rezultātu 76:79 (20:14, 21:25, 18:21, 17:19) piekāpās Čikāgas Bulls vienībai. Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu kļuva Spurs vienību pārstāvošais Džonatons Simonss, kurš Bulls grozā sameta 22 punktus.

Gromovs palika rezervē, bet pie Bertāna uzvārda spēles protokolā pielikta atzīme, ka viņš nav ar komandu.

Šī bija ceturtā spēle pēc kārtas, kurā Gromovs neizgāja laukumā, jo viņš nav piedalījies nevienā Lasvegasas turnīra mačā, turklāt laukumā neizgāja arī pēdējā Jūtas Vasaras līgas cīņā. Savukārt pārējos divos šī turnīra mačos viņš palika bez punktiem.

Tikmēr Bertāns Spurs vienībai pievienojies vien uz Lasvegasas turnīru, taču pirmajos trijos mačos viņš nav piedalījies.

Bertāns pēc basketbola žurnālistu vēstītā jau panācis vienošanos par divu gadu līgumu ar vienību, kas gan pagaidām vēl nav oficiāli apstiprināts.

Lasvegasas līgas turpinājumā Spurs cīnīsies izslēgšanas turnīrā, bet spēļu kalendārs vēl nav zināms.

Gromovs šosezon bija vienīgais Latvijas spēlētājs, kurš saglabāja savu pieteikumu NBA draftam. Kaut jūnija pirmajā pusē tika prognozēts, ka viņš komandām sevi parādījis ļoti pārliecinoši, spēlētājs, kurš iepriekšējā sezonā pārstāvēja Jūrmala/Fēnikss vienību, draftā netika izvēlēts.

Bertānu 2011.gada vasarā NBA draftā otrajā kārtā ar kopējo 42.numuru izvēlējās Indiānas Pacers komanda, bet uzreiz pēc tam viņš tika aizmainīts uz Sanantonio Spurs, kuram uz latvieti joprojām pieder tiesības. Viņš kļuva tikai par otro Latvijas basketbolistu, kurš draftēts NBA, bet pašlaik jau viņu skaits izaudzis līdz četriem. Tāpat uzbrucējs varētu kļūt par ceturto Latvijas basketbolistu, kurš spēlējis NBA.

Pagājušajā gadā Spurs komandu Jūtas un Lasvegasas Vasaras līgās pārstāvēja Dairis Bertāns.