Grieķija OS basketbola kvalifkācijā viegli tiek galā ar Irānu, Itālija sagrauj Tunisiju

Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Pie vieglām uzvarām olimpisko spēļu basketbola kvalifikācijas turnīrā, kas norisinās Itālijas pilsētā Turnīrā, tikušas Grieķijas un Itālijas izlases. Grieķi ar 78:53 viegli pieveica Irānu, savukārt mājiniece ar 68:41 sagrāva Tunisijas valstsvienību.

Grieķijas izlasei mačā ievadā pret Irānu tik viegli neklājās. Pirmā ceturtdaļa uzvarēta vien ar sešu punktu pārsvaru – 27:21. Tomēr otrajās desmit minūtes grieķi aizvadīja ļoti pārliecinoši un puslaikā devās jau ar 17 punktu rezervi. Trešajā un ceturtajā ceturtdaļā Grieķijas izlase palielināja pārsvaru un viegli ar 78:53 pieveica Irānas izlasi. Grieķijas valstsvienības sastāvā ar 16 punktiem bija universālais uzbrucējs Jannis Antetokounmpo, bet Perperoglu pievienoja 11 punktus. Zaudētājiem labākais bija NBA rūdījumu guvušais centrs Hameds Hadadi, kurš sameta 16 punktus.

Tikmēr dienas otrajā spēlē mājiniece Itālija uzņēma Tunisijas izlasi, ar kuru divreiz pārbaudes mačos tikās arī Latvijas valstsvienība. Pirmo ceturtdaļu itāļi uzvarēja ar septiņu punktu pārsvaru, taču Tunisijas spēlētāji līdz pārtraukumam starpību sadeldēja līdz pieciem punktiem – 27:32. Pēc pārtraukuma Itālija pretiniekus burtiski nolīdzināja līdz ar zemi, jo uzvarēja ceturtdaļu ar rezultātu 22:2! Visā mačā Itālija graujošs panākums ar 68:41. Par rezultatīvāko spēlētāju spēlē kļuva itāļu uzbrucējs Andrea Barjāni, kurš guva 15 punktus, bet Pjētro Aradori pievienoja 13. Ar 11 gūtiem punktiem atzīmējās Marko Belinelli.