Francijas un Itālijas basketbola klubi turpmāk piedalīsies vienīgi FIBA organizētos turnīros

Pievienot komentāru
Francijas un Itālijas basketbola klubi turpmāk piedalīsies vienīgi FIBA organizētos turnīros
Foto: LaPresse/SCANPIX

Itālijas un Francijas basketbola klubi no nākamās sezonas drīkstēs piedalīties vienīgi Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) organizētos turnīros, tādējādi vājinot Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) pozīcijas.

Piektdien ar FIBA pārstāvjiem atkal tikusies Francijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Krievijas, Spānijas un Turcijas nacionālo federāciju vadība, turklāt tās paudušas atbalstu basketbola Čempionu līgas izveidei, ko kopīgi organizētu FIBA un nacionālās līgas.

Tāpat Francijas un Itālijas pārstāvji apstiprinājuši, ka šo valstu klubi piedalīsies vienīgi FIBA organizētajā turnīrā, turklāt FIBA ziņo, ka, visticamāk, šo valstu pēdās sekos arī pārējās.

Tagad nolemts sākt dibināt kompāniju, kas organizēs Čempionu līgu, bet sacensību prezentācija plānota 20. un 21.martā.

Kā iepriekš tika ziņots, Čempionu līgā piedalītos 16 komandas un tās dalībnieki katru sezonu saņemtu kopumā 30 miljonus eiro, kamēr turnīru kopīgi pārvaldītu paši klubi un FIBA kopā ar investoriem. Tieši klubiem būtu noteicošais vārds sacensību nolikuma izveidē un naudas dalīšanā.

Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē ULEB, tomēr šovasar šajā hierarhijā radās neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzīja FIBA, kas padarīja spēcīgāku kontinenta trešo turnīru – FIBA Eiropas kausu.

FIBA izteica piedāvājumu apvienoties ar ULEB Eirolīgu Čempionu līgas izveidē jau no nākamās sezonas, tomēr ULEB noraidīja piedāvājumu un noslēdza līgumu ar mārketinga kompāniju IMG, apstiprinot ULEB Eirolīgas formātu nākamajiem desmit gadiem. Sacensībās piedalītos 16 komandas, turklāt vismaz 11 vienībām ar A licenci tajās būtu garantēta vieta katru sezonu.

Zīmīgi, ka šo ULEB Eirolīgas komandu vidū ir arī Milānas EA7 Emporio Armani no Itālijas, bet iepriekš jau prognozēts, ka vienības, kas piedalīsies ULEB Eirolīgas sacensībās, varētu tikt izslēgtas no nacionālajiem čempionātiem. Jau novembrī tika ziņots, ka Itālijas Basketbola federācija piekritusi nepieciešamības gadījumā izslēgt EA7 Emporio Armani komandu.

Kā ziņots, Eirolīgas A licences pašlaik ir Stambulas Anadolu Efes, Maskavas CSKA, Milānas EA7 Emporio Armani, Barselonas Lassa, Stambulas Fenerbahce, Vitorijas Laboral Kutxa, Telavivas Maccabi FOX, Pireju Olympiacos, Atēnu Panathinaikos, Madrides Real un Kauņas Žalgiris.

Jaunajā ULEB Eirolīgas formātā spēlētu 16 komandas, kas aizvadīs divu apļu turnīru, sacenšoties katra ar katru. 11 vietas turnīrā garantētas A licences dalībniecēm, turklāt nākotnē to skaits var vēl vairāk pieaugt. Tāpat pie vienas ceļazīmes tiks šīs sezonas ULEB Eiropas līgas čempione, vēl trīs vietas iegūs dažādu nacionālo līgu čempiones, bet vēl viena ceļazīme tiks sadalīta astoņu komandu kvalifikācijas turnīrā.

Pēc regulārās sezonas 30 kārtu garumā astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam gaidāms finālčetrinieka turnīrs, noskaidrojot kontinenta spēcīgāko komandu.

Tikmēr ULEB Eiropas kausā nākamajā sezonā piedalīsies 24 komandas, kas spēlēs līdzīgā formātā, kāds pēdējos gados bijis Eirolīgā.

Lasi vēl