Francija OS basketbola kvalifikācijā tikai otrajā puslaikā salauž Filipīnu pretestību

Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Smagu uzvaru Filipīnās notiekošajā Riodežaneiro olimpisko spēļu basketbola kvalifikācijas turnīrā izcīnījusi Francijas izlase, kas ar 93:84 pieveica mājinieci Filipīnu. Uzvarētāju rindās neapturams bija Nando De Kolo, kurš guva 27 punktus.

Pirmo ceturtdaļu vareni iesāka mājiniece Filipīnas, kas Francijas izlases grozā ”sabēra” 30 punktus, kamēr viesi prata atbildēt ar 22 punktiem. Otrajās desmit minūtēs francūži lieliski prata darboties aizsardzībā, ļaujot mājiniekiem gūt 13 punktus, bet paši sameta 23. Pēc pirmā puslaika tablo vēstīja 45:43 par labu viesiem no Eiropas. Trešajā ceturtdaļā Francijas izlase prata savu  pārsvaru krietni palielināt un pirms izšķirošajiem notikumiem jau +11 Vinsenta Kolē trenētajiem vīriem. Lai gan pēdējās minūtēs mājinieki pietuvojās līdz sešu punktu deficītam, tomēr Francijas izlase prata nosargāt uzvaru ar 93:84.

Francijas izlases rindās neapturams bija Maskavas CSKA spēlētājs Nando De Kolo, kurš guva 27 punktus, bet NBA zvaigzne Tonijs Pārkers pievienoja 21 punktu un sešas rezultatīvas piespēles. Līdz double-double mazliet pietrūka Borisam Diāvam, kuram deviņi punkti un tikpat atlēkušās bumbas. Filipīnu izlasē labākais bija NBA pieredzi uzkrājušais centrs Andrē Blačs ar 21 punktu un astoņām atlēkušajām bumbām.