Latvijas vicečempione “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas Baltijas klubu derbijā pēc pirmā puslaika ar rezultātu 42:32 uzvar Tallinas “Kalev” basketbolistus.

“VEF Rīga” rindās pirmajā puslaikā deviņus punktus iemetis Mārtiņš Meiers, ar astoņiem punktiem seko Mareks Mejeris, bet septiņus punktus guvis Jānis Blūms. Tikmēr “Kalev” rindās ar desmit punktiem izcēlies amerikāņu aizsargs Demonte Hārpers.

Foto

Lielākā daļa pirmā puslaika aizritēja punkts punktā – pēc ceturtdaļas rezultāts bija 17:17, bet otrās ceturtdaļas sākumā rīdzinieki iemeta pirmos piecus punktus un tobrīd panāca lielāko pārsvaru mačā. Igauņi nepadevās un vēl trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām “VEF Rīga” zaudēja ar 26:29, tomēr turpinājumā vairākās epizodēs lieliski nospēlēja aizsardzībā, kas deva augļus arī uzbrukumā un ļāva iemest 16 punktus pēc kārtas, klusuma periodu “Kalev” basketbolistiem pārtraucot vien ar grūtu tālmetienu puslaika pēdējā sekundē – 42:32.

“Kalev” kopš 2012.gada trenē Alars Varraks. Šosezon komandā ir nomainījies leģionāru sastāvs, tostarp prom dodoties arī Latvijas basketbolistam Rolandam Freimanim, kurš Igaunijas galvaspilsētas komandā nospēlēja nepilnas divas sezonas, pērn kļūstot arī par valsts čempionu.