Valsts čempione “Valmiera”/ORDO sev vēsturisko 2016.gadu ceturtdien noslēdza ar uzvaru, jo “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 86:84 (17:20, 24:17, 21:21, 24:26) pārspēja “Liepāja”/”Triobet” komandu.

Valmieriešu sastāvā 15 punktus šajā cīņā iemeta Artūrs Bērziņš, kamēr 13 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Ervīns Jonāts. Savukārt “Liepāja”/”Triobet” rindās ar 16 punktiem atzīmējās Malkolms Grifins, bet 15 punktus guva Artjoms Butjankovs.

Šo maču lieliski iesāka liepājnieki, izvirzoties vadībā ar 10:1, bet pēc tam izdevās panākt arī desmit punktu pārsvaru. “Valmiera”/ORDO gan pēc tam izlīdzināja spēles gaitu un spēja pretiniekus panākt. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet lielajā pārtraukumā ar četru punktu pārsvaru devās jau valmierieši (41:37).

Foto

Līdzvērtīga cīņa bija arī otrajā puslaikā, tomēr septiņas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām “Valmiera”/ORDO bija izvirzījusies vadībā ar 11 punktiem – 71:60. Tālāk “Liepāja”/”Triobet” pretiniekus nepalaida, turklāt spēles izskaņu valmierieši aizvadīja nepārliecinoši. 47 sekundes pirms pamatlaika beigām Karls Montgomerijs samazināja mājinieku pārsvaru tikai līdz diviem punktiem (84:86), bet turpinājumā pašreizējiem Latvijas čempioniem izdevās nosargāt uzvaru.