Latvijas sieviešu basketbola izlase, gatavojoties izšķirošajai 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei, sestdien pārbaudes mačā ar 75:65 pieveica Čehiju.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 19 punktiem bija Elīna Babkina, kura realizēja visus piecus izpildītos tālmetienus, bet ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Aija Putniņa. Anete Jēkabsone-Žogota, kura aizvadīja pirmo spēli pēc vairāk nekā pusgada pārtraukuma, atzīmējās ar septiņiem punktiem un trim rezultatīvām piespēlēm. Tieši viņai bija labākais +/- rādītājs mačā.

Foto

Viss pirmais puslaiks aizritēja punkts punktā. Pēc pirmās ceturtdaļas Latvija bija vadībā ar 19:18, bet otrās desmitminūtes sākumā guva pirmos sešus punktus un panāca līdz tam lielāko pārsvaru mačā. Tomēr ceturtdaļas otrajā pusē Latvija zaudēja ar 2:13 un Čehija pārņēma vadību, kas mājiniecēm pēc puslaika lika atrasties iedzinējos ar 31:33.

Kaut lielāko daļu trešās ceturtdaļas vadību saglabāja čehietes, tās otrajā pusē labākas bija latvietes un divas minūtes pirms nogriežņa beigām Babkinas tālmetiens jau ļāva iegūt vadību ar 53:47, savukārt ceturtdaļu Latvija noslēdza ar 56:49.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvija pirmos punktus guva vien ceturtajā minūtē, kad pretinieces jau bija pietuvojušās līdz vienam punktam, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām čehietes ar tālmetienu panāca 63:63. Tomēr uz to uzreiz ar tālmetieniem atbildēja Gunta Baško-Melnbārde un Babkina, bet pēdējos uzbrukumos Latvija panāca lielāko pārsvaru visā mačā.