FIBA klubu turnīrus pārceļ uz septembri un oktobri

Pievienot komentāru
FIBA klubu turnīrus pārceļ uz septembri un oktobri
ZUMAPRESSS / SCANPIX

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) trešdien pieņēmusi lēmumu visus rīkotos klubu turnīrus pārcelt uz septembri un oktobri, vēsta FIBA.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka FIBA Eiropas zonas (FIBA Europe) valde otrdien neklātienes sēdē lēma atcelt vasarā paredzētos Eiropas jaunatnes čempionātus Covid-19 vīrusa straujās izplatības dēļ.

FIBA jau marta beigās pieņēma lēmumu Čempionu līgas turnīru pārcelt uz septembri, to atsākot ar ceturtdaļfināliem. Savukārt trešdien tika lemts, ka septembrī un oktobrī tiks aizvadītas arī Eiropas kausa, Eirokausa sacensības un Eirolīgas sacensības.

FIBA Eiropas kauss vienā norises vietā tiks aizvadīts septembrī vai oktobrī, šo turnīru atsākot pēc “Final Four” formāta. Sieviešu Eirolīgas un Eirokausa sacensības šajā pašā laika posmā atsāksies ar astoņu komandu līdzdalību.

Lēmums vēl gan ir jāapstiprina FIBA valdes sēdē, kas paredzēta maijā. Līdz tam organizācija sazināsies ar visām iesaistītajām pusēm, lai saņemtu piekrišanu šādam plānam.

Tikmēr nākammēnes Viļņā bija plānota FIBA Europe ģenerālasambleja, taču tā jau pārcelta uz rudeni. Tās datums tiks noteikts nākamajā valdes sēdē.

FIBA paziņojums arī vēsta, ka nevienā no turnīriem komandas netiks pazeminātas vai paaugstinātas uz citu līgu.

Eirolīgā “TTT Rīga” februārī pēdējā kārtā piesardzības dēļ atteicās doties uz FIBA nozīmēto spēles vietu un saņēma tehnisko zaudējumu, tādējādi netiekot turnīra ceturtdaļfinālā. Savukārt “Ventspils” basketbolisti nepārvarēja Eiropas kausa ceturtdaļfinālu, divu maču summā ciešot zaudējumu Turcijas klubam.

Tikmēr FIBA Čempionu līgā marta otrajā pusē bija jānoslēdzas astotdaļfinālu izspēlei, bet mēneša beigās jāsākas ceturtdaļfināliem.