Komentāri
FIBA draud: Spānijas izlasi diskvalificēs no olimpiskajām spēlēm
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) sestdien gatavojas diskvalificēt spēcīgo Spānijas valstsvienību no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm un nākamā Pasaules kausa, vēsta vietējais laikraksts El Mundo Deportivo.

Šādu drastisku lēmumu FIBA vēlas pieņemt, jo Spānijas augstākās līgas (ACB) čempionāts paudis atbalstu ULEB Eirolīgas turnīram. Lēmums varētu tikt pieņemts tuvāko stundu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas pašlaik ķērusies pie ļoti drastiskas rīcības un piedraudējusi diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros.

Jau iepriekš šonedēļ Lietuvas Basketbola federācija paziņoja, ka viens no valsts grandiem Viļņas Lietuvos Rytas nākamajā sezonā nevarēs piedalīties nacionālajā čempionātā. Savukārt neviena valsts līdz šim vēl nebija diskvalificēta. Spānijas izlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm kvalificējās, uzvarot pagājušā gada Eiropas čempionātā un ir viens no pasaules basketbola grandiem.

FOTO: Spānijas izlases triumfs EuroBasket 2015

FIBA no starptautiskiem izlašu turnīriem varētu diskvalificēt pat 14 valstis, kuru klubi piekrituši nākamsezon startēt ULEB rīkotajos turnīros. Diskvalifikācijas draud Slovēnijai, Horvātijai, Serbijai, Melnkalnei, Maķedonijai, Krievijai, Spānijai, Bosnijai un Hercegovinai, Lietuvai, Itālijai, Grieķijai, Izraēlai, Polijai un Turcijai. Nākamsezon FIBA rīkos jaunu turnīru, kas nosaukts Čempionu līgas vārdā. Tās pamatturnīrā paredzēta vieta 32 klubiem no 12 valstīm, tostarp arī Latvijas.

FIBA Eiropas nodaļas (FIBA Europe) valde iepriekš paziņoja, ka ikviena nacionālā federācija, kuras jurisdikcijā esošie klubi iesaistīsies kādās attiecībās ar ULEB turnīrus rīkojošo organizāciju Euroleague Commercial Assets (ECA) vai citām ar to tieši vai netieši saistītām organizācijām, tiks aicināta izslēgt šos klubus no nacionālā čempionāta. Nespēja nodrošināt kārtību draud ar diskvalifikāciju no nacionālo vīriešu izlašu sacensībām, kas var tikt attiecināta arī uz cita līmeņa turnīriem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl