Komentāri
FIBA 3×3 basketbols: latvieši cīnīsies par ceļazīmi uz Eiropas finālturnīru
Foto: basket.lv ()

Sestdien un svētdien Andorā notiks Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs FIBA 3pret3 basketbolā vīriešu komandām, kurā par četrām ceļazīmēm ceļazīmi uz finālturnīru cīnīsies deviņu valstu pārstāvji, tai skaitā arī Latvijas basketbolisti Artūrs Kramiņš, Artūrs Dušelis, Sandis Silavs un Toms Straudovskis.

Latvijas komanda priekšsacīkstēs cīnīsies A grupā, sacenšoties ar Spānijas (sestdien plkst.12:10), Īrijas (sestdien plkst.16:40), Slovēnijas (sestdien plkst.17:50) un Gruzijas (svētdien plkst.12:40) vienībām. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un svētdien pēcpusdienā spēlēs ar B grupas komandām (Andora, Baltkrievija, Čehija, Ukraina) noskaidros četras vienības, kuras dosies uz finālturnīru.

Latvijas pārstāvji šajā turnīrā tika noskaidroti maija beigās notikušajā atlases turnīrā. Gatavojoties cīņām Eiropā, One Design komanda izcīnīja otro vietu Tartu notikušajā Igaunijas čempionāta pirmajā posmā, iegūstot arī vienu no trijām ceļazīmēm uz ziemeļu kaimiņvalsts lielāko 3×3 basketbola turnīru Tallinn Open.  Komandas spēlētāju regulāri trenējušies ar FIBA sacensībās izmantotajām Wilson 6. izmēra bumbām. Jācer, šī prakse palīdzēs Andorā uzrādīt Latvijas basketbolam raksturīgo augsto precizitāti no tālmetienu līnijas.

Eiropas 2.čempionātam FIBA 3pret3 basketbolā pieteikušās 52 vīriešu un sieviešu komandas no 27 valstīm. Latvijas sieviešu komanda par ceļazīmi uz finālturnīru cīnīsies 1. un 2.jūlijā Francijas pilsētā Puatjē. Pretinieces būs Itālijas, Spānijas, Francijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Slovākijas un Krievijas komandas. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas.

Eiropas pirmais čempionāts 3pret3 basketbolā notika 2014.gadā, kad viens no kvalifikācijas turnīriem tika sarīkots Rīgā. Latvijas sieviešu komanda kvalificējās finālturnīram, kurā ierindojās 16.vietā. Vīriešu komanda nepārvarēja kvalifikācijas barjeru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl