Komentāri
EuroBasket 2017 organizēšanai pieteikušās piecas valstis
Foto: basket.lv

Līdz FIBA Europe noteiktajam termiņam – 2. novembrim – oficiālus pieteikumus rīkot Eiropas 2017. gada čempionāta finālturnīru iesniegušas piecas valstis: Izraēla, Polija, Rumānija, Somija un Turcija. EuroBasket 2017 norises vieta vai vietas tiks izraudzītas FIBA Europe valdes sēdē, kas notiks 11. un 12. decembrī. Rīkotāji tiks atbrīvoti no kvalifikācijas turnīra, kura grupu izloze paredzēta 22. janvārī.

Pretendentiem bija iespēja pieteikties rīkot visu finālturnīru 24 komandām, vienas grupas turnīru un izslēgšanas turnīru vai tikai grupas turnīru. FIBA nav precizējusi katras valsts pieteikumu. Neoficiāli zināms, ka Turcijas un Polijas federācijas iepriekš izrādījušas interesi rīkot pilnu finālturnīru.

No dalības kvalifikācijas turnīrā atbrīvotas Riodežaneiro olimpiskā turnīra dalībnieces Spānija un Lietuva, kā arī Eiropas pārstāves jūlijā notiekošajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā: Francija, Serbija, Grieķija, Itālija un Čehija. Ja FIBA valdes sēdē 23. novembrī kādai no šīm valstīm uzticēs rīkot kvalifikācijas turnīru, par ceļazīmi uz Rio varēs cīnīties arī EuroBasket 2015 astotā labākā komanda Latvijas valstsvienība (nākamās kandidātes – Horvātija un Izraēla).

EuroBasket 2017 finālturnīrā piedalīsies 24 komandas. Kvalifikācijas turnīra grupu skaits tiks noteikts pēc visu pieteikumu saņemšanas, bet nevienā grupā nebūs vairāk par četrām komandām. Spēles paredzētas 31. augustā, 3., 7., 10. 14. un 17. septembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl