EKSKLUZĪVA VIZĪTKARTE: Latvijas izlases basketbolists Kristaps Janičenoks

Pievienot komentāru
EKSKLUZĪVA VIZĪTKARTE: Latvijas izlases basketbolists Kristaps Janičenoks
Foto: LETA

Septembra sākumā Rīgā, Monpeljē, Berlīnē un Zagrebā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā. Latvijas izlase savu pirmo spēli Arēnā Rīga aizvadīs 5.septembrī ar Beļģijas izlasi, kam sekos mači ar Lietuvu, Čehiju, Ukrainu un Igauniju.

Eiropas čempionāta laikā pieredzējušakais Latvijas izlases basketbolists, visticamāk, būs Kristaps Janičenoks. Savas karjeras laikā spēlējis visu vecumu Latvijas jaunatnes izlasēs un pārstāvējis Latvijas, Beļģijas, Vācijas un Itālijas klubus. Latvijas izlasē Kristaps spēlējis četros Eiropas čempionāta finālturnīros 2005, 2007, 2009. un 2013.gadā. Nacionālās izlases sastāvā guvis 1194 punktus, kas ir ceturtais visu laiku labākais rādītājs.

Ainars Bagatskis uzskata, ka Kristaps šajā turnīrā spēlēs labāk, kā to darīja aizvadītās sezonas laikā un labāk kā pēdējā Eiropas čempionātā. Anatolijs Kreipāns domā, ka tāds spēlātājs kā Janičenoks ir nepieciešams katrā komandā. Basketbolists, kurš varbūt nepavadīs laukumā lielāko laiku, bet uz kuru pilnīgi droši var paļauties spēlēs pēdējās minūtēs un sekundēs. Savukārt Armands Puče saka, ka Kristaps ir kā obligātās garšvielas, kas ēdienu padara baudāmu!