EKSKLUZĪVA VIZĪTKARTE: Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns

1 komentārs
EKSKLUZĪVA VIZĪTKARTE: Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns
Foto: F64

Septembra sākumā Rīgā, Monpeljē, Berlīnē un Zagrebā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā. Latvijas izlase savu pirmo spēli Arēnā Rīga aizvadīs 5. septembrī ar Beļģijas izlasi, kam sekos mači ar Lietuvu, Čehiju, Ukrainu un Igauniju.

Dairis Bertāns ir viens no Bertānu dinastijas pārstāvjiem. Savulaik tētis Dainis ilgus gadus pavadījis Valmieras klubā, bet brālis Dāvis 2011. gada Nacionālās Basketbola asociācijas draftā tika izvēlēts ar 42. numuru. Dairis līdz šim piedalījies divos Eiropas čempionāta finālturnīros. 2012. gadā viņš tika atzīts par Latvijas labāko basketbolistu. Ir četrkārtējs Latvijas čempions. Šobrīd Dairis pārstāv Spānijas klubu Bilbao Basket.

Ainars Bagatskis saka, ka Dairis ir viens no ātrākajiem, agresīvākajiem kombo uzbrucējiem Eiropā, un tas, ka par viņu ir liela interese no Eiropas TOP klubiem, ir tikai apliecinājums šiem vārdiem. Anatolijs Kreipāns basketbolistu dēvē par komandas mūžīgo dzinuli. Viņš ir pirmais ātrajā uzbrukumā, un viņš būs pirmais aizsardzībā. Pie reizes viens no rezultatīvākajiem izlases spēlētājiem, jau stabila izlases vērtība. Armandam Pučem Dairis ir sulu spiede. Izspiedīs labumu gan no jāņogas, gan no arbūza, par apelsīniem nemaz nerunājot. Un izmantos situāciju, pat ja tā būs pats mazākais aizmetnītis, pati minimālākā iespēja. Un visspilgtāk viņu raksturo darba ētika, darbs.