Titulētā Francija droši uzveic Slovākiju un iekļūst Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālā

Titulētā Francijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien ceturtdaļfinālā ar rezultātu 67:40 (21:6, 18:18, 11:8, 17:8) pārliecinoši apspēlēja Slovākiju un kļuva par noslēdzošo Eiropas čempionāta pusfināla dalībnieci.

Jau pirmajā ceturtdaļā Francijas izlase ieguva 15 punktu pārsvaru un pusfinālā iekļuva ceturtajās meistarsacīkstēs pēc kārtas. Uzvarētājām 13 punktus sameta Valerjana Ajaji, bet 12 punktus savāca Marina Žoanna. Visām 12 Francijas spēlētājām spēles laiks sadalījās līdzvērtīgi un tikai vienai pārsniedza 20 minūtes.

Tikmēr Slovākijai ar 13 punktiem atzīmējās Barbora Bālintova. Kaut pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Slovākija četras reizes spēlēja čempionāta pusfinālā, ceturtdaļfinālu tā bija sasniegusi pirmoreiz kopš 2009.gada.

Pusfinālā iepriekšējā čempionāta fināliste Francija tiksies ar Grieķijas izlasi, savukārt otrajā pārī spēkosies Beļģija un Spānija.

Kā vēstīts, Beļģijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien pirmoreiz vēsturē sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu, kas tām ļaus nākamajā gadā spēlēt Pasaules kausa izcīņā, bet Latvija pārliecinoši piekāpās Spānijai. Kontinenta meistarsacīkšu ceturtdaļfināla spēlē beļģietes ar rezultātu 79:66 (27:13, 19:20, 11:22, 22:11) apspēlēja Itāliju.