Krievijas basketbola izlases līderis Aleksejs Šveds ceturtdien Stambulā ar 30 punktiem palīdzēja savas valsts izlasei ne bez grūtībām uzvarēt Lielbritānijas valstsvienību, garantējot sev vismaz trešo vietu D apakšgrupā, kurā cīnās arī Latvija.

Krievija izcīnīja grūtu uzvaru ar rezultātu 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16), svinot ceturto uzvaru piecos mačos. Pēc pirmā puslaika Krievija bija itin drošā vadībā 43:31, taču trešajā ceturtdaļā briti veica desmit punktu izrāvienu, samazinot starpību līdz 51:54. Krievi gan pēc tam spēja nedaudz atrauties (61:54), tomēr pēdējā ceturtdaļā Lielbritānija turpināja smagi cīnīties, četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām nonākot viena precīza divpunktu metiena attālumā (62:64).

Beigas gan pārliecinošāk nospēlēja Krievija, kuras rindās izcils bija Šveds, kurš iemeta divus tālmetienus pēc kārtas un trāpīja divus sodiņus, panākot komfortablo 76:69, beigās krieviem gūstot panākumu ar 12 punktu pārsvaru. Šveds šajā mačā guva 30 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles, Vitālijs Fridzons sameta 14 punktus, bet Timofejs Mozgovs pievienoja 11 punktus, izcīnot ar 11 atlēkušās bumbas zem groziem. Tikmēr Lielbritānijai Dens Klārks guva 21, bet Gabriels Olaseni 19 punktus.

Pēc dienas pirmās spēles Krievijai ir četras uzvaras piecos mačos, Serbijai un Latvijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, Beļģijai viena uzvara četros mačos, savukārt Lielbritānija čempionātu noslēdza ar piecām neveiksmēm.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!