Serbija grauj Beļģiju, Latvija var finišēt otrajā vai ceturtajā vietā

0 Komentāru
Serbija grauj Beļģiju, Latvija var finišēt otrajā vai ceturtajā vietā
Serbijas un Lielbritānijas spēles epizode. (Foto: AP/SCANPIX)

Serbijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēlē bez problēmām ar 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18) sagrāva Beļģiju, kas nozīmē, ka Latvijas izlasei, lai izvairītos no tikšanās astotdaļfinālā ar stipro Spāniju, pēdējā grupas spēlē pret Turciju ir nepieciešama tikai uzvara.

Serbijas izlase ar panākumu pret Beļģiju nodrošināja sev vismaz otro vietu apakšgrupā, kuru noslēdza ar četriem panākumiem piecos mačos. Aleksandra Džordževiča trenētā komanda jau pēc puslaika bija vadībā ar 42:25, pēc tam ne uz brīdi nesarežģījot sev dzīvi un svinot panākumu, kamēr Beļģijas izlase jau pirms šīs spēles bija zaudējusi izredzes uz vietu izslēgšanas spēlēs. Uzvarētājiem Bobans Marjanovičs guva 22 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Bogdans Bogdanovičs sameta 15 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Beļģijai 12 punktus guva Emanjuels Lekomte.

Pirms apakšgrupas noslēdzošās spēles Krievijai un Serbijai ir pa četriem panākumiem, Latvijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, kamēr Beļģija čempionātu noslēdza ar vienu uzvaru, bet Lielbritānija ar piecām neveiksmēm.

Latvijas basketbola izlase jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, bet D apakšgrupā tagad var finišēt vai nu otrajā, vai ceturtajā vietā. Ja Latvija vēlas izvairīties no astotdaļfināla spēles ar Spāniju, kas uzvarēja C apakšgrupā, tai nepieciešama uzvara pār Turciju. Gūstot panākumu, Ainara Bagatska vadītā komanda D apakšgrupas noslēgumā būs otrā. Šajā gadījumā trīs komandām būs vienāda uzvarēto un zaudēto spēļu bilance, bet skaitot savstarpējos rezultātus pirmā būs Serbija, kurai sekos Latvija, Krievija un Turcija. Šajā variantā Latvijas izlase astotdaļfinālā tiksies ar Melnkalni.

0 Komentāru