Lietuvas basketbola izlase sestdien gandrīz panāca pretiniekus no lieliem mīnusiem, tomēr pēdējās minūtes atkal nospēlēja neveiksmīgi un Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) piekāpās Grieķijai.

Lietuvas izlase lielāko daļu mača aizvadīja ļoti neveiksmīgi. Pēc puslaika lietuvieši bija iedzinējos ar rezultātu 30:37, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē viņiem bija pat 17 punktu deficīts (40:57).

Vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā lietuvieši zaudēja ar 48:63, tomēr iemeta nākamos 11 punktus un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām atradās iedzinējos vien ar četriem punktiem. Tomēr turpinājumā grieķi sekmīgi uzbruka no perimetra un atjaunoja drošu pārsvaru.

Lietuvas izlase iepriekšējos divos Eiropas čempionātos bija izcīnījusi sudraba godalgas, bet ceturtdaļfinālam tā nav kvalificējusies pirmoreiz kopš 2009.gada. Komandu trenē Daiņus Adomaitis, kurš no 2007.gada līdz 2009.gadam spēlēja “Barons”/LMT vienībā, kas bija viņa pēdējais pieturas punkts profesionālā basketbolista karjerā.

Sestdienas mačā uzvarētājiem 21 punktu iemeta Kosts Sluks, bet ar 14 punktiem atzīmējās Niks Kalats.

Savukārt Lietuvas izlases rindās 20 punktus sameta Mindaugs Kuzminsks, kurš ir latvieša Kristapa Porziņģa komandas biedrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībā Ņujorkas “Knicks”.

Grupu turnīru Lietuva iesāka ar negaidītu zaudējumu Gruzijai, tomēr pēc tam nākamajos četros mačos nospēlēja ļoti pārliecinoši, Telavivā triumfējot B apakšgrupā, kamēr Grieķija ar diviem panākumiem Helsinkos bija ceturtā A grupā.

Ceturtdaļfinālā Grieķijai pretim stāsies Horvātijas un Krievijas mača uzvarētāja.