Par Eiropas čempionāta zeltu sievietēm cīnīsies Francijas un Serbijas basketbolistes

0 Komentāru
Par Eiropas čempionāta zeltu sievietēm cīnīsies Francijas un Serbijas basketbolistes
AFP/SCANPIX

Francijas un Serbijas sieviešu basketbola izlases sestdien Valensijā iekļuva Eiropas čempionāta finālā, kas risināsies svētdien, pulkstens 22:00 pēc Latvijas laika.

Francūzietes pusfinālā ar rezultātu 73:61 (20:18, 18:12, 19:17, 16:14) uzveica Baltkrievijas valstsvienību.

Francijas izlases uzvaru ar 24 punktiem kaldināja Endene Mijema, kura arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Baltkrievijai 23 punktus guva naturalizētā amerikāniete Aleksandrija Bentlija, bet 14 punkti un 13 bumbas zem groziem bija Anastasijai Veramejenkai.

Francijas basketbolistes finālā spēlēs piektajās meistarsacīkstēs pēc kārtas, cenšoties pārtraukt zaudējumu sēriju titulmačos.

Savukārt Serbija pusfinālā ar 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18) bija pārāka pār Beļģiju.

Par mača galveno varoni varēja kļūt beļģiete Kima Mestdaga, kuras pēdējais metiens sasniedza savu mērķi, tomēr bumba tika izmesta nieka sekundes desmitdaļu pēc finālsvilpes.

Serbietēm Sonja Vasiča guva 16 punktus, bet 15 punkti bija Aleksandrai Crvendakičai. Beļģietēm ar 18 punktiem atzīmējās Žūlija Alemāna, kamēr 14 punktus pievienoja Antonija Delāre.

Cīņas par medaļām tiks aizvadītas svētdien.

Finālturnīrā piedalās 16 izlases, kas sadalītas pa četrām apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā vietu nodrošināja četru grupu uzvarētājas, bet otro un trešo vietu ieguvējas cīnījās “play-off” pirmajā kārtā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Valensijā un Strasbūrā norisināsies līdz svētdienai. Latvijas izlase šī gada meistarsacīkstēm nekvalificējās.

Trešo reizi vēsturē meistarsacīkstes norisinās divās valstīs. 2015.gadā finālturnīrs notika Ungārijā un Rumānijā, bet aizpērn čempionātu uzņēma Serbija un Latvija. Pēc diviem gadiem kontinenta spēcīgākās komandas uzņemas Slovēnija un Izraēla.

0 Komentāru