Neapturami kā tanki! Slovēnijas izlase izcīna vēsturisku uzvaru Eiropas čempionātā basketbolā
Eiropas čempionāta finālturnīra apbalvošanas ceremonija ''Sinan Erdem Dome'' arēnā Stambulā. (Edijs Pālens / LETA)

Slovēnijas vīriešu basketbola izlase ar tās līderi Goranu Dragiču priekšgalā svētdien Stambulā tika kronēta par Eiropas čempioni basketbolā, pirmo reizi vēsturē izcīnot Vecā kontinenta čempionu titulu.

Finālmačā Igora Kokoškova trenētā Slovēnija ar rezultātu 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pārspēja Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni Serbiju.

Slovēnijas basketbolisti mača gaitā ieguva vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, kas ceturtajā ceturtdaļā tika sadeldēts, serbiem iegūstot vadību. Tiesa, neskatoties uz izlases otra balsta Luka Dončiča zaudējumu, slovēņi sapurinājās un noveda maču līdz uzvarai.

Foto

Arī finālā izcilu sniegumu demonstrēja slovēņu līderis Dragičs, kurš guva 35 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr 21 punkts Klemenam Prepeličam, bet 11 punkti naturalizētajam amerikānim Entonijam Rendolfam, kuri bija aukstasinīgi mača izšķirošajos brīžos ceturtajā ceturtdaļā. Savukārt Dončičs nepilnās 23 minūtēs iemeta astoņus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr Serbijas izlasē ar 22 punktiem izcēlās Bogdans Bogdanovičs, bet 18 punkti Milana Mačvana kontā.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Dragičs, bet simboliskajā izlasē bez viņa iekļuva arī finālisti Dončičs un Bogdanovičs, kā arī bronzas medaļas laureāts spānis Po Gasols un ceturtajā vietā palikušais krievs Aleksejs Šveds.

Pirmajā ceturtdaļā mačs aizritēja līdzīgā cīņā, taču neliels pārsvars piederēja serbiem. Otrajā ceturksnī pēc 11 punktu izrāviena slovēņi panāca desmit punktu pārsvaru (38:28), pirmo puslaiku, kurā Dragičs iemeta 26 punktus, uzvarot ar 56:47.

Otrā puslaika sākumā slovēņi panāca lielāko pārsvaru spēlē – 12 punktus, taču serbi pamazām sāka iedzīt, turklāt trešās ceturtdaļas vidū traumas dēļ spēle noslēdzās Dončičam. Desmit minūtes vēlāk Mačvans pirmo reizi otrajā puslaikā izvirzīja vadībā serbus (78:77). Tiesa, slovēņi nesalūza un pie rezultāta 80:82 pa četriem svarīgiem punktiem iemeta Rendolfs un Prepeličs (88:82). Pēc tam jau serbi vairs neatspēlējās, slovēņiem izcīnot vēsturisku uzvaru.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.