Meiers: Pilnā arēna pret Turciju mūs uzlādēs

Pievienot komentāru
Meiers: Pilnā arēna pret Turciju mūs uzlādēs
Latvijas basketbola izlases spēlētājs Mārtiņš Meiers (nr.33,sarkans) Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē basketbolā starp Latvijas un Krievijas valstvienībām ''Ulker'' arēnā Stambulā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas vīriešu basketbola izlasi pilnā arēna Eiropas čempionāta mačā pret mājinieci Turciju emocionāli uzlādēs, uzskata komandas centrs Mārtiņš Meiers.

Abas vienības šodien Stambulā sacentīsies plkst.20.45, dueli tiešraidē translējot televīzijas kanālam “TV3”. Uzvaras gadījumā Latvijas izlase, visticamāk, iegūs otro vietu D apakšgrupā un astotdaļfinālā spēkosies pret Melnkalni.

“Ar veselību viss kārtībā, šodien jutos jau ļoti labi. Tā kā domāju, ka līdz mačam ar Turciju viss jau būs perfekti,” pēc trešdienas vakara treniņa norādīja Meiers, kuru iepriekš bija piemeklējis vīruss, kas spēlētājam sagādāja paaugstinātu temperatūru. “Puiši jūtas labi. Būsim gatavi mačam. Vēl no rīta paskatīsimies video, lai gan pretinieki jau tāpat zināmi. Nopētīsim viņus vēl detalizētāk.”

Sagaidāms, ka spēlē pret Turcijas izlasi Meieram pretī zem groza stāsies viens no šīs komandas līderiem Semi Erdens.

“Erdens būs vēl viens “gaļas klucis” manā ceļā. Viņš ļoti agresīvi spēlē zem groza un veic labas māņkustības. Izmanto spēku, bet tajā pašā laikā viņš ir ļoti lēns. Man ir jāizmanto savs ātrums. Domāju, varēšu viņu noskriet, to pašu varēs izdarīt arī Porziņģis. Savukārt Turcijas mazie spēlētāji ļoti daudz met trīspunktniekus un daudz punktu gūst pēc sāncenšu kļūdām. No tā mums ir jāuzmanās, un rezultātam vajadzētu būt labam,” uzskata Meiers.

Lai arī tribīnes ne vienmēr bijušas pilnas, Turcijas valstsvienībai no vietējo līdzjutēju puses šajā turnīrā ir kaislīgs atbalsts, kas noteikti būs arī šī vakara cīņā.

“Līdzjutēju atbalsta ziņā šī būs pavisam citādāka spēle nekā iepriekšējās. Domāju, mūsu fani arī nekur nepazudīs. Tas, ka būs pilna zāle, mums ir jāuztver tikai pozitīvi. Tas uzlādēs emocijas. Liels skatītāju atbalsts man sniedz papildus motivāciju. Vienmēr izbaudu spēli pilnā arēnā. Gatavojos emocionāli “uzvilkt” turkus,” kaujiniecisks bija Meiers.

“Pagaidām par potenciālo astotdaļfināla pretinieci īpaši nedomājam. Iepriekšējā spēlē pret Krieviju pietrūka divu punktu, lai mēs varētu grupā būt arī pirmie,” norādīja latvietis. “Nedaudz nepaveicās. Likās, ka bija tik forša situācija, bet žēl, ka netika nosvilpts “sodiņš”. Bet nu nekas – ja nebūtu bijis sods pret mani, es būtu iemetis, jo bumba ļoti forši iekrita rokās.”

Meiers norādīja, ka Daira Bertāna un Ainara Bagatska pagājušās sezonas pieredze Stambulas klubā “Dariššafaka Doguš” noteikti Latvijas izlasei būs kā priekšrocība gaidāmajā mačā. “Viņi zina spēlētāju mentalitāti un dos mājienus, kad kādu pretinieku pastumt vairāk vai viņam ko pateikt.”

Pirms pēdējās spēļu kārtas D apakšgrupā Serbijai, Latvijai un Krievijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, Beļģijai viena uzvara un trīs zaudējumi, savukārt Lielbritānija tikai zaudējusi.

Lasi vēl