Komentāri
Lietuvas basketbola valstsvienībai pēc dramatiskiem aviomehāniķu pūliņiem izdodas izlidot uz Telavivu
Lietuvas izlase pārbaudes spēlē ar Spāniju. (Foto: BNS foto/LETA)

Lietuvas basketbola valstsvienībai, kas pirmdien lidmašīnas bojājuma dēļ nevarēja izlidot uz Eiropas čempionāta B apakšgrupas spēlēm Telavivā, pēc ilgas neziņas un trillera scenārija vērtiem aviomehāniķu pūliņiem otrdien beidzot izdevies doties ceļā.

Turklāt izlases vīri šo diennakti aizvadījuši lietderīgi – pateicoties Viļņas basketbola kluba “Lietuvos rytas” atbalstam, Izraēlā paredzēto treniņu viņi varējuši aizvadīt Lietuvā. “Ja nevari mainīt situāciju, jāmaina attieksme,” spriedis valstsvienības treneris Daiņus Adomaitis.

Pirmdien, kad basketbolisti jau bija sakāpuši lidmašīnā un mediji ziņoja par viņu pavadīšanu ceļā, lidmašīnas “Boeing 737” apkalpe konstatēja tehnisku problēmu, ko tika mēģināts novērst, tomēr pēc pusotras stundas, ko spēlētāji un personāls pavadīja lidmašīnā, kapteinis paziņoja, ka šodien izlidot neizdosies. “Nācās atskrūvēt 70 skrūves un pārbaudīt katru elektrosistēmas komponentu,” stāstījis lidmašīnu tehniskās apkopes kompānijas “FL Technics” Operatīvās nodaļas vadītājs Andrjus Gudelis, kurš pats ir dedzīgs valstsvienības līdzjutējs.

Kad vakarpusē noskaidrojās, kāda detaļa lidmašīnai jānomaina, mehāniķi vien noplātīja rokas – izrādījās, ka tādas detaļas Eiropā nav, bet tās atgādāšanai no Amerikas būtu vajadzīga diennakts. “Nolēmām, ka mēģināsim sameklēt adatu siena kaudzē – rakstījām visiem saviem partneriem Eiropā. Atradām detaļu Lielbritānijā, bet no turienes vairs nebija neviena reisa uz Lietuvu,” pastāstījis “FL Technics” komponentu un materiālu tirdzniecības nodaļas vadītājs Juļus Boguševičs. “Bija palicis tikai viens reiss uz Rīgu. Pasūtījām cilvēkam biļeti uz Rīgu, bet no turienes detaļa ar mūsu transportu tika nogādāta Viļņā un piecos no rīta nodota inženieru mehāniķu rokās. Tas viss neilga pat 12 stundas.”

Uzņēmuma pārstāvim nācies atzīt, ka pašas detaļas cena nav liela. “Nevaru izpaust – tā ir komerciāla lieta, bet jāteic, ka transportēšana izmaksāja dārgāk,” viņš piebildis. “Šo laiku mēs izmantojām labi,” žurnālistiem pastāstījis valstsvienības treneris, kad basketbolisti ieradās lidostā tieši no pusotru stundu ilga treniņa “Lietuvos rytas” laipni piedāvātajā zālē.

Lai taupītu laiku, pusdienas basketbolistus gaidīja lidmašīnā, bet pēc triju stundu lidojuma viņi vakariņos Telavivā, kur ceturtdien, 31.augustā, lietuviešiem jātiekas ar Gruzijas valstsvienību, bet turpinājumā apakšgrupā jāspēlē arī ar Izraēlu, Itāliju, Ukrainu un Vāciju.

Lasi vēl