Latvijas basketbola izlase mačā ar Zviedriju lūko tikt pie pirmās uzvaras PK kvalifikācijā

0 Komentāru
Latvijas basketbola izlase mačā ar Zviedriju lūko tikt pie pirmās uzvaras PK kvalifikācijā
Foto: F64

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien 2019.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas otrajā mačā tiekas ar Zviedriju.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas cikla pirmajā mačā Latvija piektdien viesos ar rezultātu 73:85 piekāpās Turcijai, sarūpēdama galvenajam trenerim Arnim Vecvagaram zaudējumu viņa debijā pie valstsvienības stūres.

Tikmēr zviedri pirms došanās uz Rīgu piektdien ar 76:84 savā laukumā piekāpās Ukrainai, kas šovakar savā laukumā tiksies ar Latvijas pāridarītāju Turciju.

Pirmajā mačā Turcijā Latvijai nevarēja palīdzēt Rolands Šmits, kurš tagad ir atlabis no slimības un svētdien būs spējīgs doties talkā valstsvienībai.

Latvijas valstsvienība no spēles Stambulā mājās atgriezusies caur Viļņu, kas bijis optimālais pieejamais ceļojuma maršruts dienā, kad nav tiešā avioreisa uz Rīgu. Tā rezultātā komanda Latvijā atgriezās vien nepilnu diennakti pirms spēles un “Arēnā Rīga” nepagūs aizvadīt pilnvērtīgu treniņu, kamēr Zviedrijas izlase Rīgā ieradusies pat ātrāk par Latviju un paguvusi arī patrenēties.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas valstsvienība ar Zviedriju spēlējusi 21 reizi, un labāk veicies Latvijai – 15 uzvaras un seši zaudējumi, kamēr oficiālajos turnīros bilance ir 2-2. Iepriekšējo reizi komandas tikās 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kad latvieši izbraukumā uzvarēja ar 62:50, bet savā laukumā panākums tika gūts tikai pagarinājumā, pēc veiksmīgas atspēlēšanās no mīnus 3 pamatlaika pēdējās sekundēs (79:76).

Zviedrijas izlase desmit reizes piedalījusies Eiropas čempionātu finālturnīros (iepriekšējo reizi 2013.gadā), ne reizi neiekļūstot pirmajā desmitniekā. Cīņā par ceļazīmi uz 2015.gada Eiropas čempionātu zviedri grupā palika aiz Latvijas un Rumānijas komandām, bet 2017.gada Eiropas čempionāta atlasē bija aiz krieviem un bosniešiem.

Tikmēr 2019.gada Pasaules kausa atlasi Zviedrija sāka vēl no priekškvalifikācijas, kurā augustā apsteidza Bosnijas un Hercegovinas (81:73 un 88:72), Slovākijas (59:68 un 86:82), kā arī Armēnijas (69:82 un 93:70) komandas.

0 Komentāru