Krievija un Serbija iekļūst EČ pusfinālā, Latvijai piektā vieta turnīrā
AFP

Krievijas basketbola izlase, kuras rindās teicams bija rezultatīvais Aleksejs Šveds, trešdien Stambulā “Sinan Erdem Dome” arēnā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla sīvā mačā uzvarēja Grieķiju, pēc sešu gadu pārtraukuma atkal sasniedzot Vecā kontinenta meistarsacīkšu labāko četrinieku. Tikmēr Serbija pārliecinoši pieveica Itāliju, kas ļauj Latvijas izlasei ieņemt piekto vietu čempionāta noslēgumā.

Krievija svinēja uzvaru ar rezultātu 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16), svaru kausus savā labā noliecot spēles otrajā puslaikā, kad teicams bija tieši Šveds, kurš šajā mačā guva 26 punktus.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās arī Timofejs Mozgovs, kamēr Vitālijs Fridzons guva 11 punktus.

Tikmēr Grieķijai līderi bija Nikss Kalatess un Georgs Printezis, kuri guva attiecīgi 25 un 19 punktus.

Serbi vakara vēlajā spēlē uzvaras pamatus ielika otrajā ceturtdaļā, kurā ieguva desmit punktu pārsvaru, bet pēc puslaika bija vadībā ar 44:33, pēc tam spēles beigu daļā pārsvaru vēl palielinot. Noslēgumā pārliecinoša uzvara ar 83:67.

Olimpiskajiem vicečempioniem serbiem 22 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, ar 13 izcēlās Milans Mačvans, bet 11 pievienoja Vladmirs Lučičs.

Tikmēr Itālijai 18 punktus sameta Marko Belinelli, bet 15 guva Luidži Datome.

Gadījumā, ja šajā mačā uzvarētu itāļi, Latvija, kura otrdien ceturtdaļfinālā zaudēja Slovēnijai, kopvērtējumā paliktu sestā.

Serbija un Krievija piektdien pusfinālā aizvadīs savstarpējo cīņu par iekļūšanu finālā.

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.