Francijas un Spānijas basketbolistes iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Francijas un Spānijas sieviešu basketbola izlases sestdien Čehijas galvaspilsētā Prāgā iekļuva Eiropas čempionāta finālā.

Francijas izlase, kura trešo reizi pēc kārtas tikusi starp Vecā kontinenta divām labākajām komandām, sestdien pusfinālā pārliecinoši ar 77:55 uzvarēja Grieķiju, kamēr olimpiskās vicečempiones Spānijas basketbolistes, kuras ceturtdaļfinālā pieveica Latviju, cīņā par vietu finālā ar 68:52 pārspēja Beļģiju.

Francijas un Grieķijas izlašu spēlē uzvarētājām 13 punktus guva Endene Mijema, kamēr zaudētājām ar 15 punktiem izcēlās Stiljani Kaltsida.

Savukārt Spānijai mačā pret beļģietēm ar 20 punktiem izcēlās Alba Torensa, kura izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas zem groziem, kamēr Beļģijai 11 punktus guva Jūlija Vanlū.

Latvijas basketbolistes sestdien pirmo reizi komandas vēsturē tika pie ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru, “mazajā pusfinālā” par piekto līdz astoto vietu ar 68:67  uzvarot Itāliju. Latvijas izlase turnīru svētdien noslēgs ar maču par piekto vietu, sacenšoties ar Turciju.

Tikmēr Francijas izlases spēlētājas lūkos tikt pie sava trešā Eiropas čempionu titula, cenšoties atkārtot 2001.gadā un 2009.gadā Rīgā gūtos panākumus. Francija spēlēja arī iepriekšējo divu Eiropas čempionātu finālos, abas reizes zaudējot.

Savukārt Spānija finālā tikusi pēc četru gadu pārtraukuma, kad izšķirošajā mačā ar 70:69 uzvarēja tieši Franciju.

Šī turnīra sešas labākās komandas, starp kurām ir tikusi arī Latvija, nākamā gada septembrī piedalīsies Pasaules kausa finālturnīrā.