“EuroBasket” līdzjutēja ABC

0 Komentāru
“EuroBasket” līdzjutēja ABC
Foto: basket.lv

16. jūnijā Čehijā startēs Eiropas čempionāts basketbola sievietēm, kurā piedalīsies arī Latvijas izlase. Gribi uzzināt vairāk par turnīra izspēles kārtību, čempionāta favorītēm un Latvijas izlasi? Apskati portāla Skaties.lv piedāvāto “EuroBasket” līdzjutēja ābeci.

Latvijas izlase grupu turnīrā aizvadīs trīs dueļus, kurus būs iespējams vērot kanālā TV6 un portālā Skaties.lv. Tāpat visām jaunākajām ziņām, intervijā un spēļu momentiem varēs sekot līdzi Skaties.lv un sadaļā ”basketbols”.

Kas notiek, ja spēles 40 minūtes beidzas neizšķirti?

Ja komandas pamatlaikā (40 minūtēs) uzvarētāju nenoskaidro, tad tiek aizvadīts piecu minūšu papildlaiks. Ja arī tas beidzas neizšķirti, tad komandas aizvada vēl piecas minūtes. Un tā tas turpinās līdz kāda no komandām gūst uzvaru.

Kuras komandas tiek tālāk?

Katrā no grupām ir četras valstsvienības, kuras katra ar katru aizvada vienu spēli. Katras grupas trīs spēcīgākās izlases tiek nākamajā kārtā. Grupas uzvarētāja automātiski iekļūst ceturtdaļfinālā, tikmēr pārējās, proti, katras grupas otrās un trešās vietas ieguvējas aizvadīts vēl vienu spēli, lai cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā.

Foto: basket.lv

Kuras komandas ir stiprākās?

Par turnīra favorītēm uzskatāmas basketbola lielvalstis – Krievija, Spānija, Francija un Serbija.

Kura vieta Latvijai būtu labs sasniegums?

Lielisks sasniegums būtu iekļūšana starp četrām labākajām valstsvienībām, taču spēlēšana ceturtdaļfinālā arīdzan būtu solīds panākums.

Foto: basket.lv

Kas basketbola spēlē nav atļauts?

Basketbolā nav atļauts spēlēt ar kājām, tāpat fiziski iespaidot pretinieku – sist, kost vai grūst. Tāpat nedrīkst kliegt un apstrīdēt tiesnešu lēmumus un skriet ar bumbu bez dribla. Nedrīkst piedriblēt bumbu, paņemt rokās un atkal sākt driblēt (divreiz driblēts), kā arī atrasties pretinieka soda laukumā (speciāli ar krāsu iezīmēts laukuma zem groza) ilgāk par trim sekundēm.

Kā izvēlas rīkotājvalsti?

Valstis piesaka savu kandidatūru, un pēc tam norisinās balsojums, kurā visu dalībvalstu federācijas izlemj nākamo turnīra organizētāju.

Foto: Latvijas izlases basketbolistes jautrā fotosesijā

Kuras ir Latvijas labākās spēlētājas?

Gunta Baško-Melnbārde, Anete Šteinberga, Elīna Babkina, Kitija Laksa, Kristīne Vītola un Aija Putniņa.

Foto: basket.lv

Kas ir medaļu pretendentes?

Krievija, Francija, Spānija, Turcija, Baltkrievija un mājiniece Čehija.

Kā komandas sadala pa grupām?

Pirms čempionāta norit kvalifikācijas turnīrs, kurā 16 spēcīgākās komandas nodrošina vietu finālturnīrā. Pēc tam vienības tiek sadalītas četros grozos. Katrā grozā ir pa četrām valstsvienībām. (1. grozā spēcīgākās komandas un pārējos attiecīgi 2., 3. un 4. grozā). Latvijas izlase pirms šā gada čempionāta izlozes bija trešajā grozā.

Foto: LETA

Latvijas izlases kalendārs “EuroBasket 2017”:

16. jūnijs plkst. 16.00 Latvija-Krievija

17. jūnijs plkst. 13.30 Latvija-Melnkalne

19. jūnijs plkst. 13.30 Latvija-Beļģija

0 Komentāru