Eiropas čempionāts basketbolā sākas ar Slovēnijas uzvaru pār Poliju

40.Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem pirmajā mačā ceturtdien Slovēnijas izlase ar rezultātu 90:81 (24:22, 29:24, 21:12, 16:23) Helsinkos pieveica Poliju.

Mačā, kurā viens no tiesnešiem bija latvietis Arnis Ozols, pirmais puslaiks aizritēja līdzīgi, tomēr otrajā Polija bez punktiem bija pirmās trīs ar pusi minūtes, no septiņu punktu deficīta jau nokļūstot iedzinējos ar 46:61. Vēlāk trešajā ceturtdaļā slovēņu pārsvars īslaicīgi pārsniedza arī 20 punktus un drošu vadību viņi saglabāja arī lielāko daļu noslēdzošā perioda.

Kaut pēdējās četrās minūtēs poļi spēja pietuvoties līdz desmit punktiem un tuvāk, priekšpēdējā minūtē panākot pat 79:86, bet noslēdzošajās sekundēs 81:88, ieķerties spēlē viņiem neizdevās.

Slovēnijai lielisku sniegumu nodemonstrēja Gorans Dragičs no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Maiami “Heat”, kurš izcēlās ar 30 punktiem, kamēr 11 punktus sameta Gašpers Vidmars.

Tikmēr Polijai, kas sagatavošanās ciklā divreiz spēkojās arī ar Latviju, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm, ceturtdienas mačā ar 22 punktiem un 13 bumbām zem groziem palīdzēja Mateušs Poņitka, kamēr 12 sameta naturalizētais Eidžejs Sloters.