Dragičs: Mūsu mērķis ir zelts, tāpēc apstāties nedomājam

0 Komentāru
Dragičs: Mūsu mērķis ir zelts, tāpēc apstāties nedomājam
Gorana Dragiča emocijas pēc uzvaras pār Spāniju. (Foto: AFP/LETA)

Slovēnijas basketbola izlases mērķis Eiropas čempionātā ir zelta medaļas, līdz kuru izcīnīšanai atlikusi viena uzvara, tāpēc komanda nedomā apstāties, pēc ceturtdien sasniegtā finālā atzina slovēņu izlases līderis Gorans Dragičs.

Slovēnijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā Eiropas čempionāta pusfinālā ar rezultātu 92:72 (25:19, 24:26, 24:12, 19:15) pieveica iepriekšējo meistarsacīkšu uzvarētāju Spāniju un pirmoreiz vēsturē sasniedza sacensību finālu.

“Vēsturiska uzvara mūsu valstij. Nevarēju iedomāties, ka spēle tā varētu beigties, jo Spānija ir ļoti spēcīgs pretinieks. Tomēr mēs no viņām nebaidījāmies, skrējām, bijām agresīvi, rādījām savu spēli, darbojāmies ar pārliecību. Jāpateicas treneriem, jo viņu spēles stratēģija bija izcila, kas ļāva mums uzvarēt tādu super komandu kā Spānija,” pēc mača žurnālistiem sacīja Dragičs, kurš pusfināla cīņā izcēlās ar 15 punktiem.

Dragičs arī norādīja, ka viņam ir ir vienalga, ar ko tikties finālā – Serbiju vai Krieviju. “Mūsu mērķis ir zelta medaļas, tāpēc nedomājam apstāties. Vienalga, ar ko tikties finālā, jo abas komandas ir ļoti labas, taču mēs vispirms koncentrējamies savam sniegumam, tad domājam par pretiniekiem,” piebilda Dragičs, kurš ir viens no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Maiami “Heat” līderiem.

Tikmēr Slovēnijas izlases galvenais treneris Igors Kokoškovs pēc uzvaras veltīja komplimentus saviem spēlētājiem. “Man trūkst vārdu. Lielisks panākums visai Slovēnijas nācijai, visiem tiem bērniem, kuri tagad dzimtenē valkā kreklus ar Lukas Dončiča, Gorana Dragiča un Gašpera Vidmara uzvārdiem. Mēs izbaudīsim šo uzvaru, kuras izcīnīšanā visi nopelni ir spēlētājiem, kuri visu vasaru ir smagi strādājuši, lai atrast finālā,” norādīja Kokoškovs, kurš pēc tam nosauca arī visus komandas spēlētājus, pateicoties viņiem par uzvaru.

Tikmēr Spānijas izlases galvenais treneris Serdžo Skariolo atzina, ka Slovēnija aizvadījusi teicamu spēli. “Slovēnija šajā turnīrā nav zaudējusi, tāpēc viņu iekļūšana finālā nav nekāds pārsteigums. Viņi no pirmās dienas rāda teicamu sniegumu un arī šodien spēlēja lieliski. Protams, izšķirošā bija metienu precizitāte no trīspunktu līnijas,” teica Skariolo.

Slovēnijas izlase līdz šim labāko panākumu Eiropas čempionātos bija guvusi 2009.gadā, kad izcīnīja ceturto vietu, kamēr 2013.gadā tā palika piektā.

0 Komentāru