Beļģijas basketbolistes pirmo reizi tiek pie medaļām Eiropas čempionātā

Pievienot komentāru
Beļģijas basketbolistes pirmo reizi tiek pie medaļām Eiropas čempionātā
Foto: FIBA.COM

Beļģijas sieviešu basketbola izlase svētdien Prāgā cīņā par bronzas medaļām Eiropas čempionātā ar 78:45 (24:15, 16:14, 21:7, 17:9) sagrāva Grieķiju.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Kima Mestdaga, kamēr 15 punktus pievienoja Emma Mēsemana. Savukārt Grieķijas valstsvienības labā ar 13 punktiem izcēlās Evantija Malci. Zīmīgi, ka viens no šī mača tiesnešiem bija Latvijas soģis Mārtiņš Kozlovskis. Beļģijas sieviešu basketbola izlasei šī kontinenta meistarsacīkstēs ir pirmā medaļa, turklāt komanda iepriekš vēsturē vēl ne reizi nebija iekļuvusi labāko četriniekā. Līdzīgi ir arī Grieķijai, kam gan līdz pirmajam cēlmetālam vēl jāpaciešas.

Zīmīgi, ka iepriekšējiem četriem Eiropas čempionātiem Beļģija pat nespēja kvalificēties. Vēlāk svētdien Eiropas čempionāta finālu aizvadīs Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione Spānija un Francija.

Latvijas basketbolistes svētdien cīņā par piekto vietu turnīrā ar 63:72 (12:18, 15:25, 19:12, 17:17) zaudēja Turcijai. Tiesa, šim mačam nebija liela sportiskā nozīme, jo jau sestdien Latvija pirmo reizi vēsturē bija ieguvusi tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā. Ceļazīmes uz Pasaules kausu, kas nākamgad notiks Spānijā, ieguva sešas spēcīgākās Eiropas čempionāta izlases.

Lasi vēl